Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste seizoenszege schaatsster Herzog op 500 m in Thialf

Eerste seizoenszege schaatsster Herzog op 500 m in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Vanessa Herzog heeft bij de wereldbekerfinale in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De Oostenrijkse schaatsster zegevierde in een tijd van 37,31 seconden. Voor de bekerhoudster was het haar eerste wereldbekerzege in dit seizoen.

Herzog, vorig seizoen ook wereldkampioene op de 500 meter, was net iets sneller dan de Russin Olga Fatkoelina (37,34). De Japanse Nao Kodaira eindigde als derde met een tijd van 37,39. De olympisch kampioene heeft de wereldbeker voor het grijpen, met een voorsprong van 32 punten op Fatkoelina, de nummer 2 in het klassement.

De tweede en laatste 500 meter van het seizoen is zondag. Voor de eerste tien in de eindstand liggen premies klaar, met 15.000 dollar (ruim 13.000 euro) voor de winnares.

Sanneke de Neeling, de enige deelneemster namens Oranje op dit onderdeel, reed zaterdag de twaalfde tijd (38,79). Andere Nederlandse sprintsters zoals Jutta Leerdam, Michelle de Jong en Letitia de Jong hadden zich op de 500 meter niet voor de wereldbekerfinale geplaatst. Alleen de eerste twaalf van het klassement mogen aan het afsluitende toernooi meedoen, met eventuele invallers op volgorde bij afmeldingen.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

6 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

7 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

20 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

20 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden