Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste seizoenszege schaatsster Herzog op 500 m in Thialf

Eerste seizoenszege schaatsster Herzog op 500 m in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Vanessa Herzog heeft bij de wereldbekerfinale in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De Oostenrijkse schaatsster zegevierde in een tijd van 37,31 seconden. Voor de bekerhoudster was het haar eerste wereldbekerzege in dit seizoen.

Herzog, vorig seizoen ook wereldkampioene op de 500 meter, was net iets sneller dan de Russin Olga Fatkoelina (37,34). De Japanse Nao Kodaira eindigde als derde met een tijd van 37,39. De olympisch kampioene heeft de wereldbeker voor het grijpen, met een voorsprong van 32 punten op Fatkoelina, de nummer 2 in het klassement.

De tweede en laatste 500 meter van het seizoen is zondag. Voor de eerste tien in de eindstand liggen premies klaar, met 15.000 dollar (ruim 13.000 euro) voor de winnares.

Sanneke de Neeling, de enige deelneemster namens Oranje op dit onderdeel, reed zaterdag de twaalfde tijd (38,79). Andere Nederlandse sprintsters zoals Jutta Leerdam, Michelle de Jong en Letitia de Jong hadden zich op de 500 meter niet voor de wereldbekerfinale geplaatst. Alleen de eerste twaalf van het klassement mogen aan het afsluitende toernooi meedoen, met eventuele invallers op volgorde bij afmeldingen.

Meer uit Sport

Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

1 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

4 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

5 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

9 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

18 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

19 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

23 uur geleden