Eerste schademeldingen Tarwekamp binnen bij verzekeraars
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars Centraal Beheer en Interpolis hebben inmiddels enkele schademeldingen binnen na de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Door meerdere explosies zijn daar enkele panden volledig ingestort.
Vanwege de privacy kunnen de verzekeraars verder niets over de schademeldingen zeggen. "We zijn in nauw contact met de gemeente en betrokken instanties, maar onze eerste zorg is nu onze klanten bijstaan in deze vreselijke situatie", laat een woordvoerster van Centraal Beheer weten.
De verzekeraar zegt contact te zoeken met de klanten en ze te helpen waar nodig bij tijdelijke huisvesting. "Dat is maatwerk en afhankelijk van de situatie van de klant. Je kunt denken aan onderdak bij vrienden of familie, een vakantiepark of Airbnb's."
Oorzaak
Het is nog onduidelijk waardoor de explosies zaterdagochtend zijn veroorzaakt. Daarbij kwamen zes mensen om het leven. Er zijn geen aanwijzingen dat er aan de Tarwekamp een drugslab zat, maakte de politie maandag bekend.
Een woordvoerder van Nationale-Nederlanden (NN) laat weten vooralsnog geen meldingen te hebben ontvangen van schade aan de Tarwekamp. Hij voegt daaraan toe dat op het adres geen klanten van NN wonen of aanwezig waren tijdens de explosies.
Schade veroorzaakt door explosies valt in de regel onder de dekking van een inboedel- en opstalverzekering en wordt vergoed, laat belangenvereniging Verbond van Verzekeraars weten. Het is belangrijk om daarbij naar de polisvoorwaarden te kijken, licht een woordvoerster van de koepelorganisatie toe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
7 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
18 uur geleden