Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste schademeldingen Tarwekamp binnen bij verzekeraars

Eerste schademeldingen Tarwekamp binnen bij verzekeraars

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars Centraal Beheer en Interpolis hebben inmiddels enkele schademeldingen binnen na de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Door meerdere explosies zijn daar enkele panden volledig ingestort.

Vanwege de privacy kunnen de verzekeraars verder niets over de schademeldingen zeggen. "We zijn in nauw contact met de gemeente en betrokken instanties, maar onze eerste zorg is nu onze klanten bijstaan in deze vreselijke situatie", laat een woordvoerster van Centraal Beheer weten.

De verzekeraar zegt contact te zoeken met de klanten en ze te helpen waar nodig bij tijdelijke huisvesting. "Dat is maatwerk en afhankelijk van de situatie van de klant. Je kunt denken aan onderdak bij vrienden of familie, een vakantiepark of Airbnb's."

Oorzaak

Het is nog onduidelijk waardoor de explosies zaterdagochtend zijn veroorzaakt. Daarbij kwamen zes mensen om het leven. Er zijn geen aanwijzingen dat er aan de Tarwekamp een drugslab zat, maakte de politie maandag bekend.

Een woordvoerder van Nationale-Nederlanden (NN) laat weten vooralsnog geen meldingen te hebben ontvangen van schade aan de Tarwekamp. Hij voegt daaraan toe dat op het adres geen klanten van NN wonen of aanwezig waren tijdens de explosies.

Schade veroorzaakt door explosies valt in de regel onder de dekking van een inboedel- en opstalverzekering en wordt vergoed, laat belangenvereniging Verbond van Verzekeraars weten. Het is belangrijk om daarbij naar de polisvoorwaarden te kijken, licht een woordvoerster van de koepelorganisatie toe.

Meer uit Binnenland

Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

14 minuten geleden
Burgemeester Nunspeet: klaar voor evacuatie als het moet om brand

'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.

15 minuten geleden
Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

1 uur geleden
Brand 't Harde nog niet onder controle

'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.

1 uur geleden
Meerdere wegen in omgeving 't Harde dicht door natuurbrand Veluwe

'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.

2 uur geleden
Natuurbrand in bos bij Den Ham in Overijssel

DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.

2 uur geleden
Natuurbrand 't Harde ontstond tijdens oefening op schietterrein

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.

3 uur geleden