Eerste schademeldingen Tarwekamp binnen bij verzekeraars
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars Centraal Beheer en Interpolis hebben inmiddels enkele schademeldingen binnen na de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Door meerdere explosies zijn daar enkele panden volledig ingestort.
Vanwege de privacy kunnen de verzekeraars verder niets over de schademeldingen zeggen. "We zijn in nauw contact met de gemeente en betrokken instanties, maar onze eerste zorg is nu onze klanten bijstaan in deze vreselijke situatie", laat een woordvoerster van Centraal Beheer weten.
De verzekeraar zegt contact te zoeken met de klanten en ze te helpen waar nodig bij tijdelijke huisvesting. "Dat is maatwerk en afhankelijk van de situatie van de klant. Je kunt denken aan onderdak bij vrienden of familie, een vakantiepark of Airbnb's."
Oorzaak
Het is nog onduidelijk waardoor de explosies zaterdagochtend zijn veroorzaakt. Daarbij kwamen zes mensen om het leven. Er zijn geen aanwijzingen dat er aan de Tarwekamp een drugslab zat, maakte de politie maandag bekend.
Een woordvoerder van Nationale-Nederlanden (NN) laat weten vooralsnog geen meldingen te hebben ontvangen van schade aan de Tarwekamp. Hij voegt daaraan toe dat op het adres geen klanten van NN wonen of aanwezig waren tijdens de explosies.
Schade veroorzaakt door explosies valt in de regel onder de dekking van een inboedel- en opstalverzekering en wordt vergoed, laat belangenvereniging Verbond van Verzekeraars weten. Het is belangrijk om daarbij naar de polisvoorwaarden te kijken, licht een woordvoerster van de koepelorganisatie toe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
3 uur geleden