Eerste schademeldingen Tarwekamp binnen bij verzekeraars
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars Centraal Beheer en Interpolis hebben inmiddels enkele schademeldingen binnen na de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Door meerdere explosies zijn daar enkele panden volledig ingestort.
Vanwege de privacy kunnen de verzekeraars verder niets over de schademeldingen zeggen. "We zijn in nauw contact met de gemeente en betrokken instanties, maar onze eerste zorg is nu onze klanten bijstaan in deze vreselijke situatie", laat een woordvoerster van Centraal Beheer weten.
De verzekeraar zegt contact te zoeken met de klanten en ze te helpen waar nodig bij tijdelijke huisvesting. "Dat is maatwerk en afhankelijk van de situatie van de klant. Je kunt denken aan onderdak bij vrienden of familie, een vakantiepark of Airbnb's."
Oorzaak
Het is nog onduidelijk waardoor de explosies zaterdagochtend zijn veroorzaakt. Daarbij kwamen zes mensen om het leven. Er zijn geen aanwijzingen dat er aan de Tarwekamp een drugslab zat, maakte de politie maandag bekend.
Een woordvoerder van Nationale-Nederlanden (NN) laat weten vooralsnog geen meldingen te hebben ontvangen van schade aan de Tarwekamp. Hij voegt daaraan toe dat op het adres geen klanten van NN wonen of aanwezig waren tijdens de explosies.
Schade veroorzaakt door explosies valt in de regel onder de dekking van een inboedel- en opstalverzekering en wordt vergoed, laat belangenvereniging Verbond van Verzekeraars weten. Het is belangrijk om daarbij naar de polisvoorwaarden te kijken, licht een woordvoerster van de koepelorganisatie toe.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
13 minuten geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
8 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
11 uur geleden