Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste salvo beschuldigingen tegen Trump in Senaat

Eerste salvo beschuldigingen tegen Trump in Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in de Amerikaanse Senaat hebben hun eerste reeks beschuldigingen aan het adres van president Donald Trump uitgesproken bij de start van het afzettingsproces. Zoals verwacht werd Trump beschuldigd van het opzetten van een corrupt plan om Oekraïne onder druk te zetten om hem te helpen om herkozen te worden.

In een ruim twee uur durende openingsverklaring schetste de Democraat Adam Schiff hoe Trump in de ogen van de Democraten de Oekraïense president Volodimir Zelenski probeerde te dwingen onderzoek te doen naar Trumps Democratische rivaal Joe Biden en diens zoon vanwege vermeende corruptie. Trump probeerde door Biden zwart te maken zijn kansen bij de komende verkiezingen te verbeteren en volgens de Democraten misbruikte hij daarmee zijn macht.

Trump ontkent de beschuldigingen al een tijdje en volgens de Republikeinen voldoet zijn handelen niet aan de omschrijvingen in de grondwet die een afzetting rechtvaardigen. Centraal in het verhaal staat een telefoongesprek uit juli tussen Trump en Zelenski waarin de Amerikaanse president zijn collega onder druk zou hebben gezet. Het Witte Huis heeft een transcriptie van het gesprek vrijgegeven maar de Democraten geloven niet dat die volledig is.

De Democraten willen diverse getuigen horen. Na de openingsverklaringen wordt daarover besloten.

Meer uit Buitenland

Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

47 minuten geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

48 minuten geleden
Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

1 uur geleden
Trump roept landen opnieuw op te helpen in de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.

3 uur geleden
BBC wil smaadzaak Trump laten seponeren

LONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.

3 uur geleden
EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Amnesty wil verantwoording VS over aanval op Iraanse school

MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.

5 uur geleden