Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste salvo beschuldigingen tegen Trump in Senaat

Eerste salvo beschuldigingen tegen Trump in Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in de Amerikaanse Senaat hebben hun eerste reeks beschuldigingen aan het adres van president Donald Trump uitgesproken bij de start van het afzettingsproces. Zoals verwacht werd Trump beschuldigd van het opzetten van een corrupt plan om Oekraïne onder druk te zetten om hem te helpen om herkozen te worden.

In een ruim twee uur durende openingsverklaring schetste de Democraat Adam Schiff hoe Trump in de ogen van de Democraten de Oekraïense president Volodimir Zelenski probeerde te dwingen onderzoek te doen naar Trumps Democratische rivaal Joe Biden en diens zoon vanwege vermeende corruptie. Trump probeerde door Biden zwart te maken zijn kansen bij de komende verkiezingen te verbeteren en volgens de Democraten misbruikte hij daarmee zijn macht.

Trump ontkent de beschuldigingen al een tijdje en volgens de Republikeinen voldoet zijn handelen niet aan de omschrijvingen in de grondwet die een afzetting rechtvaardigen. Centraal in het verhaal staat een telefoongesprek uit juli tussen Trump en Zelenski waarin de Amerikaanse president zijn collega onder druk zou hebben gezet. Het Witte Huis heeft een transcriptie van het gesprek vrijgegeven maar de Democraten geloven niet dat die volledig is.

De Democraten willen diverse getuigen horen. Na de openingsverklaringen wordt daarover besloten.

Meer uit Buitenland

Rechter verwerpt vervolging van twee Trump-tegenstanders

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.

26 minuten geleden
Omstreden organisatie stopt hulpverlening in Gazastrook

GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.

2 uur geleden
Kremlin: tegenvoorstel over Oekraïne werkt niet voor Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.

4 uur geleden
Tusk: overeenkomst mag veiligheid Polen en Europa niet aantasten

LUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.

4 uur geleden
Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

6 uur geleden
Reggaezanger Jimmy Cliff op 81-jarige leeftijd overleden

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.

6 uur geleden
Polen pakt Oekraïense verdachte op na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.

6 uur geleden