Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Russische militairen verlaten grens bij Oekraïne

Eerste Russische militairen verlaten grens bij Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Russische troepen die bij de grens met Oekraïne bezig waren met militaire oefeningen, hebben zoals aangekondigd een begin gemaakt aan hun vertrek. Dat melden persbureaus in Rusland. De aanwezigheid van het leger leidde in de afgelopen weken grote spanningen tussen Oekraïne en Rusland.

De Russen werden door Kiev beschuldigd van het dreigen "met oorlog en de vernietiging van de Oekraïense staat". Daarop reageerde Moskou door te zeggen dat de "Russische activiteiten op Russisch grondgebied" voor niemand een bedreiging vormden. Beide landen gaven elkaar de schuld van de gespannen situatie.

Het Russische ministerie van Defensie maakte donderdag bekend dat de oefeningen zouden eindigen. De militairen, volgens EU-schattingen waren het er zo'n 100.000, moeten op 1 mei weer terug zijn op de bases waar ze normaal gelegerd zijn. Die aankondiging werd verwelkomd door de Oekraïense president Volodimir Zelenski, die zei dat zijn leger nog wel "waakzaam" zou blijven.

De ruzie tussen Rusland en Oekraïne vond plaats tijdens een opleving van het geweld in Oost-Oekraïne. Pro-Russische separatisten vechten er sinds de annexatie van de Krim door Rusland in 2014 tegen het leger van Oekraïne. Het was sinds juli vorig jaar relatief rustig door een wapenstilstand, maar die werd in de recente weken meermaals geschonden. Door het gewelddadige conflict zijn meer dan 13.000 doden gevallen.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt dat massale raketaanval vergeldingsaanval was

MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.

43 minuten geleden
VS-minister Rubio optimistisch over voorlopig akkoord met Iran

NEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.

1 uur geleden
Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

2 uur geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

3 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

6 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

8 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

8 uur geleden