Eerste Russische delegatie in Syrië sinds val Assad
DAMASCUS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de val van Bashar al-Assad is een officiële Russische delegatie aangekomen in Syrië. Volgens het Russische staatspersbureau RIA Novosti zijn de speciale gezant voor het Midden-Oosten en Afrika Michaïl Bogdanov en Syriëgezant Aleksandr Lavrentjev in Damascus.
De Russische regering was een van de belangrijkste bondgenoten van Assad tot hij in december op de vlucht sloeg voor de opmars van rebellen in Syrië. Hayat Tahrir al-Sham (HTS), de organisatie van de opstandelingen, is in Rusland aangemerkt als terroristische organisatie.
HTS en Rusland hebben allebei strategische belangen om met elkaar samen te werken. Rusland wil een belangrijke marinebasis in Tartous en een vliegbasis in Khmeimim veiligstellen. HTS-leider Ahmed al-Sharaa heeft eerder gezegd dat zijn organisatie ook met de Russen zal moeten samenwerken, omdat alle wapens van Russische makelij zijn en ook energiecentrales door Russen worden gerund.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
14 minuten geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
3 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
6 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
8 uur geleden