Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Russische delegatie in Syrië sinds val Assad

Eerste Russische delegatie in Syrië sinds val Assad

DAMASCUS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de val van Bashar al-Assad is een officiële Russische delegatie aangekomen in Syrië. Volgens het Russische staatspersbureau RIA Novosti zijn de speciale gezant voor het Midden-Oosten en Afrika Michaïl Bogdanov en Syriëgezant Aleksandr Lavrentjev in Damascus.

De Russische regering was een van de belangrijkste bondgenoten van Assad tot hij in december op de vlucht sloeg voor de opmars van rebellen in Syrië. Hayat Tahrir al-Sham (HTS), de organisatie van de opstandelingen, is in Rusland aangemerkt als terroristische organisatie.

HTS en Rusland hebben allebei strategische belangen om met elkaar samen te werken. Rusland wil een belangrijke marinebasis in Tartous en een vliegbasis in Khmeimim veiligstellen. HTS-leider Ahmed al-Sharaa heeft eerder gezegd dat zijn organisatie ook met de Russen zal moeten samenwerken, omdat alle wapens van Russische makelij zijn en ook energiecentrales door Russen worden gerund.

Meer uit Buitenland

Spaanse koning ziet 'ondraaglijke humanitaire crisis' in Gaza

CAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.

36 minuten geleden
Nederland mag van VS geavanceerde raketten kopen voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland voor levering aan Oekraïne goedgekeurd, meldt het Pentagon. Het gaat om geavanceerde raketten van het type AIM-120C-8. Daarmee kunnen vanuit de lucht andere vliegtuigen worden neergeschoten.

1 uur geleden
Justitie Utah wil doodstraf voor moord op Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP/AFP/RTR) - Justitie in Utah gaat Tyler Robinson vervolgen voor een zware vorm van moord en heeft juridische stappen gezet om hem bij een veroordeling de doodstraf op te leggen. Dat heeft openbaar aanklager Jeff Gray bekendgemaakt. Robinson wordt verdacht van de moord op Charlie Kirk.

1 uur geleden
Netanyahu uitgenodigd in Witte Huis na VN-top in New York

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Benjamin Netanyahu uitgenodigd in het Witte Huis na afloop van de Algemene Vergadering van de VN, over twee weken. Dat meldt de Israëlische premier in een persconferentie.

1 uur geleden
Man gearresteerd die onterecht riep dat hij Kirk had vermoord

OREM (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een 71-jarige man gearresteerd die na de dood van Charlie Kirk onterecht riep dat hij de activist had vermoord. Volgens de politie heeft hij toegegeven dat hij dit alleen deed zodat de werkelijke schutter de tijd had om te ontsnappen. De man, George Zinn, is aangeklaagd voor het belemmeren van de rechtsgang.

1 uur geleden
VN-chef: Israël wil helemaal geen vrede of staakt-het-vuren

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - VN-chef António Guterres stelt dat Israël helemaal niet openstaat voor een vrede of staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Israël is vastbesloten om door te gaan tot het einde", aldus Guterres. "Met dramatische consequenties."

3 uur geleden
FBI-baas Patel: geen bewijs dat Epstein jonge vrouwen doorspeelde

WASHINGTON (AFP) - Er zijn geen tastbare bewijzen dat de van sekshandel verdachte Jeffrey Epstein jonge vrouwen toespeelde aan anderen. Dat antwoordde FBI-directeur Kash Patel dinsdag op vragen van de juridische commissie van de Amerikaanse Senaat. Patel wordt daar gehoord over zijn handelen als FBI-baas in diverse zaken.

3 uur geleden