Eerste Russische delegatie in Syrië sinds val Assad
DAMASCUS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de val van Bashar al-Assad is een officiële Russische delegatie aangekomen in Syrië. Volgens het Russische staatspersbureau RIA Novosti zijn de speciale gezant voor het Midden-Oosten en Afrika Michaïl Bogdanov en Syriëgezant Aleksandr Lavrentjev in Damascus.
De Russische regering was een van de belangrijkste bondgenoten van Assad tot hij in december op de vlucht sloeg voor de opmars van rebellen in Syrië. Hayat Tahrir al-Sham (HTS), de organisatie van de opstandelingen, is in Rusland aangemerkt als terroristische organisatie.
HTS en Rusland hebben allebei strategische belangen om met elkaar samen te werken. Rusland wil een belangrijke marinebasis in Tartous en een vliegbasis in Khmeimim veiligstellen. HTS-leider Ahmed al-Sharaa heeft eerder gezegd dat zijn organisatie ook met de Russen zal moeten samenwerken, omdat alle wapens van Russische makelij zijn en ook energiecentrales door Russen worden gerund.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - Zo'n 80.000 moslims zijn bij de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem geweest voor het eerste vrijdaggebed van de ramadan. Dat schat de Jordaanse stichting Waqf, die het dagelijks bestuur van het gebedshuis voert.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.
20 minuten geledenKRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.
46 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
1 uur geleden