Eerste Russische delegatie in Syrië sinds val Assad
DAMASCUS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de val van Bashar al-Assad is een officiële Russische delegatie aangekomen in Syrië. Volgens het Russische staatspersbureau RIA Novosti zijn de speciale gezant voor het Midden-Oosten en Afrika Michaïl Bogdanov en Syriëgezant Aleksandr Lavrentjev in Damascus.
De Russische regering was een van de belangrijkste bondgenoten van Assad tot hij in december op de vlucht sloeg voor de opmars van rebellen in Syrië. Hayat Tahrir al-Sham (HTS), de organisatie van de opstandelingen, is in Rusland aangemerkt als terroristische organisatie.
HTS en Rusland hebben allebei strategische belangen om met elkaar samen te werken. Rusland wil een belangrijke marinebasis in Tartous en een vliegbasis in Khmeimim veiligstellen. HTS-leider Ahmed al-Sharaa heeft eerder gezegd dat zijn organisatie ook met de Russen zal moeten samenwerken, omdat alle wapens van Russische makelij zijn en ook energiecentrales door Russen worden gerund.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
5 uur geleden