Eerste roeimedaille voor Nederland bij Paralympics in Tokio
TOKIO (ANP) - Nederland heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio de eerste medaille bij het roeien binnen. Corné de Koning en Annika van der Meer behaalden de zilveren plak in de gemengd dubbeltwee. Het goud ging naar Groot-Brittannië, China won brons.
De Koning en Van der Meer waren het snelst weg, maar zagen eerst China en vervolgens ook het Britse team langszij komen. Ook Oekraïne mengde zich in de strijd om de podiumplaatsen. In de laatste 500 meter wisten De Koning en Van der Meer het verschil te maken en gingen ze China alsnog voorbij.
"De drie voor het podium waren flink gewaagd aan elkaar", analyseerde De Koning. "Het was mooi dat we in die laatste tweehonderd meter naar plek twee hebben weten op te schuiven, dat is wel een fenomenaal gevoel."
Gekke gewaarwording
Wheelster Amy Siemons beëindigde in Tokio haar topsportloopbaan. De Brabantse eindigde als negende in de finale van de 100 meter in de klasse T34. "Een gekke gewaarwording wel", zei Siemons na haar race, die niet naar wens verliep. "Nee, zeker niet. Ik heb ook in het voorjaar getwijfeld of ik hier zou starten, ik liep wat achter door wat omstandigheden. Ik besloot toch het gevecht aan te gaan en daar ben ik trots op. De aanloop naar de race was goed en dan hoop je toch dat het allemaal nog samenvalt. Dat was helaas niet zo, maar ik heb er van genoten."
Siemons behaalde eerder twee zilveren medailles bij de Paralympische Spelen van Londen in 2012. "Ik kan terugkijken op een mooie carrière."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
2 minuten geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
9 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
16 uur geleden