Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste ritzege motorcoureur Quintanilla in Dakar Rally

Eerste ritzege motorcoureur Quintanilla in Dakar Rally

HARADH (ANP) - De Chileense motorcoureur Pablo Quintanilla heeft in de Dakar Rally zijn eerste overwinning tijdens deze editie in Saudi-Arabië behaald. Hij kwam na een etappe over 886 kilometer, met een klassementsproef van 410 kilometer, in Haradh na ruim 3,5 uur over de finish. Zijn voorsprong op nummer twee en titelhouder Toby Price uit Australië was bijna 2 minuten. De Spanjaard Joan Barreda Bort eindigde als derde, op 2.42 minuten van de winnaar. De Nederlander Paul Spierings moest op ruim een half uur genoegen nemen met de 31e plaats.

In het algemeen klassement bleef de Amerikaan Ricky Brabec aan de leiding. Hij eindigde dinsdag als vierde. Zijn voorsprong op Quintanilla, de nummer twee in het klassement, bedraagt nog dik twintig minuten.

De achtste etappe op maandag voor de motoren werd geschrapt. De organisatie wilde daarmee de coureurs de gelegenheid geven het overlijden van deelnemer Paulo Gonçalves te verwerken. De Portugees kwam in de zevende etappe om het leven door een hartstilstand.

Dakar Rally

Bij de auto's boekte Stéphane Peterhansel zijn derde etappezege in deze Dakar Rally. De Fransman was 15 seconden sneller dan de Qatarees Nasser Al-Attiyah. De Nederlander Bernhard ten Brinke belandde op de zevende plek, op 8,5 minuut van de winnaar. Landgenoot Erik van Loon eindigde als negentiende, op ruim 23 minuten van Peterhansel.

Klassementsleider Carlos Sainz leverde als nummer vijf van de negende etappe 6,5 minuut in op Peterhansel. De Spanjaard kreeg onderweg te maken met een lekke band. Zijn voorsprong in de algemene rangschikking op nummer twee Al-Attiyah brokkelde af tot 24 seconden. Peterhansel staat op 6.38 minuten op de derde plek.

Bij de trucks was Gert Huzink de beste Nederlander op de vijfde plek. De Rus Andrei Karginov verstevigde zijn leidende positie in het klassement met zijn vijfde etappezege.

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

3 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

5 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

8 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

9 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

9 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

10 uur geleden