Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste resultaten verkiezingen Suriname druppelen binnen

Eerste resultaten verkiezingen Suriname druppelen binnen

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is het tellen van de stemmen van de parlementsverkiezingen van maandag nog steeds in volle gang. De eerste resultaten sijpelen inmiddels binnen. De uitslagen worden per stembureau bekendgemaakt. In Suriname zijn in totaal 639 stembureaus.

De telling is twee uur later dan normaal begonnen omdat de stembureaus twee uur langer open zijn gebleven. Dit was nodig omdat de coronamaatregelen voor meer vertraging bleken te zorgen dan van tevoren was ingeschat. Ook een aantal organisatorische problemen heeft bijgedragen aan de vertraging.

Overigens bleek later dat de boodschap van de verlenging van de openingstijden niet alle stembureaus had bereikt. Dat heeft het waarnemersinstituut in een persbericht aangegeven.

Meer uit Buitenland

Zelensky: VS-sancties tegen Rusland erg belangrijk voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De sancties die de VS gaan instellen tegen de twee grootste Russische olieproducenten zijn "erg belangrijk" voor Oekraïne, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aankomst in Brussel waar hij de top van EU-leiders deels bijwoont. Dat geldt ook voor het negentiende sanctiepakket dat de EU heeft aangenomen. "Dat is cruciaal voor ons", zei Zelensky.

14 minuten geleden
Atoomagentschap: kerncentrale Zaporizja krijgt weer stroom

ZAPORIZJA (ANP) - De kerncentrale van Zaporizja krijgt weer stroom. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) meldde donderdagochtend op X dat een belangrijke stroomkabel is gerepareerd. De stroom lag er een maand uit.

42 minuten geleden
EU-top begint zonder Hongaarse premier Viktor Orbán

BRUSSEL (ANP) - De EU-top begint donderdag zonder de Hongaarse premier Viktor Orbán. Hij laat zich tot ver in de middag vertegenwoordigen door de Slowaakse premier Robert Fico, die ook namens Hongarije kan stemmen over voorstellen die voor de komst van Orbán worden besproken.

2 uur geleden
Meerdere gewonden bij aanvallen op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij verschillende aanvallen op de Zuidoost-Oekraïense stad Zaporizja zijn 16 mensen gewond geraakt, meldt gouverneur Ivan Fedorov. Ook in het district Zaporizja viel een gewonde. Het is niet bekend hoe ernstig de slachtoffers gewond zijn.

4 uur geleden
Noord-Korea zegt nieuw wapensysteem getest te hebben

PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea zegt een "geavanceerd" nieuw wapensysteem te hebben getest met hypersonische raketten, bedoeld om de defensie tegen Pyongyangs vijanden te versterken.

4 uur geleden
Drie gedetineerden in hechtenis na bedreigen van Sarkozy

PARIJS (ANP/AFP) - Drie gedetineerden in de Parijse La Santé-gevangenis zijn in hechtenis genomen vanwege vermeende bedreigingen tegen voormalig Frans president Nicolas Sarkozy na zijn gevangenneming.

4 uur geleden
Rutte noemt relatie VS met NAVO 'beter dan ooit dankzij Trump'

WASHINGTON (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte heeft tegen CNN gezegd dat de relatie van de Verenigde Staten met de NAVO "beter is dan ooit dankzij Trump". Volgens Rutte stond Trump tijdens zijn vorige ambtstermijn volledig achter de NAVO, alleen ergerde hij zich aan het feit dat de Europeanen en Canadezen niet evenveel bijdroegen als de Amerikanen.

5 uur geleden