Eerste repatriëringsvlucht onderweg van Libanon naar Eindhoven
BEIROET (ANP) - De eerste Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon is vertrokken uit Beiroet. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Volgens Flightradar24 is het toestel om 16.36 uur (Nederlandse tijd) opgestegen. Het toestel, een militaire Airbus A330, komt vrijdagavond aan op de luchtmachtbasis Eindhoven. Hoeveel Nederlanders er precies aan boord zijn, maakt het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend bij aankomst in Nederland.
Aan boord van het toestel zit ook een onbekend aantal mensen uit onder meer Ierland en Finland, meldt Defensie. Volgens het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken zijn er ook 55 Belgen aan boord. Zij gaan na aankomst in Eindhoven met de bus naar Brussel, waar ze worden opgevangen door de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib.
Nederlanders die weg willen uit Libanon konden zich tot vrijdagmiddag 17.00 uur Nederlandse tijd aanmelden. Zaterdag gaat een tweede repatriëringsvlucht.
Het is in Libanon niet meer veilig door oplopende spanningen in de regio. Israël wil de militante Libanese beweging Hezbollah uitschakelen en voert luchtaanvallen uit. Hezbollah slaat op haar beurt terug met raketaanvallen op Israël. Nederland roept zijn burgers al langere tijd op te vertrekken uit Libanon.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
40 minuten geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
6 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
9 uur geleden