Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste renner vertrokken voor tijdrit in Tour de France

Eerste renner vertrokken voor tijdrit in Tour de France

LACAPELLE-MARIVAL (ANP) - De Australiër Caleb Ewan is in Lacapelle-Marival als eerste van start gegaan in de twintigste etappe van de Tour de France, een individuele tijdrit over ruim 40 kilometer. De finish ligt in Rocamadour. Daar wordt de laatste renner, de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard, verwacht rond 17.50 uur. Zondag eindigt de Tour op de Champs-Élysées in Parijs.

De spanning om wie de winnaar wordt van de Tour de France is na de laatste Pyreneeënrit verdwenen. Vingegaard verdedigt een voorsprong van 3.26 minuten op de Sloveen Tadej Pogacar. Ook de derde plaats van de Brit Geraint Thomas lijkt vast te liggen. Jumbo-Visma hoopt op nog een etappezege voor Wout van Aert, de Belg die deze Tour op alle vlakken uitblinkt en een grote steun is geweest voor zijn kopman Vingegaard.

Twee jaar geleden ging het op de voorlaatste dag wel mis voor Jumbo-Visma toen de Sloveen Primoz Roglic de gele trui nog verspeelde aan zijn landgenoot Pogacar. Maar toen was het verschil vooraf minder dan een minuut.

Meer uit Sport

Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

1 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

2 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

23 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 dag geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

1 dag geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

1 dag geleden