Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste renner op pad in tijdrit in Tour de France

Eerste renner op pad in tijdrit in Tour de France

NUITS-SAINT-GEORGES (ANP) - Kort na 13.00 uur is Mark Cavendish als eerste renner begonnen aan de eerste individuele tijdrit in deze Tour de France. De Britse renner, die al een etappezege op zak heeft, speelt geen rol in de strijd om de dagzege. Die gaat in de rit van Nuits-Saint-Georges naar Gevrey-Chambertin vooral tussen de klassementsmannen.

De Belg Remco Evenepoel, de regerend wereldkampioen tijdrijden, is de favoriet voor de rit over ruim 25 kilometer, die eerst licht omhoog loopt en daarna weer enigszins naar beneden.

In het algemeen klassement heeft Evenepoel na zes etappes 45 seconden achterstand op Tadej Pogacar, de Sloveen die om 17.00 uur als laatste vertrekt. Kort ervoor is het de beurt aan tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard, de Deen van Visma - Lease a Bike die een achterstand van 50 seconden heeft op Pogacar. Vorig jaar haalde Vingegaard vernietigend uit in de enige tijdrit van die Tour. Toen was er sprake van een klim aan het einde. Vingegaard is net hersteld van een zware val in april in de Ronde van Baskenland.

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

9 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

11 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

13 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

16 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

17 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

17 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

17 uur geleden