Eerste renner op pad in tijdrit in Tour de France
NUITS-SAINT-GEORGES (ANP) - Kort na 13.00 uur is Mark Cavendish als eerste renner begonnen aan de eerste individuele tijdrit in deze Tour de France. De Britse renner, die al een etappezege op zak heeft, speelt geen rol in de strijd om de dagzege. Die gaat in de rit van Nuits-Saint-Georges naar Gevrey-Chambertin vooral tussen de klassementsmannen.
De Belg Remco Evenepoel, de regerend wereldkampioen tijdrijden, is de favoriet voor de rit over ruim 25 kilometer, die eerst licht omhoog loopt en daarna weer enigszins naar beneden.
In het algemeen klassement heeft Evenepoel na zes etappes 45 seconden achterstand op Tadej Pogacar, de Sloveen die om 17.00 uur als laatste vertrekt. Kort ervoor is het de beurt aan tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard, de Deen van Visma - Lease a Bike die een achterstand van 50 seconden heeft op Pogacar. Vorig jaar haalde Vingegaard vernietigend uit in de enige tijdrit van die Tour. Toen was er sprake van een klim aan het einde. Vingegaard is net hersteld van een zware val in april in de Ronde van Baskenland.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
17 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
18 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
21 uur geleden