Eerste regionale hittegolf van het jaar een feit
HUPSEL (ANP) - De eerste regionale hittegolf van 2022 is een feit, meldt Weeronline. Om 11.30 uur werd het in Hupsel in de Achterhoek 30,1 graden en daarmee is aan de definitie van een hittegolf voldaan. De laatste regionale hittegolf dateert van half juni 2021, dat was in Limburg en delen van Brabant.
Voor een hittegolf moet het vijf dagen op rij 25 graden of meer zijn en op drie dagen daarvan moet de temperatuur stijgen naar 30 graden of meer. De regionale hittegolf in Hupsel begon maandag. Vervolgens werd het vanaf woensdag dagelijks tropisch warm. Vrijdag en dit weekend zullen steeds meer plaatsen aan de definitie van een hittegolf voldoen. Zaterdag zal het volgens Weeronline tot een officiële hittegolf komen in De Bilt.
Na het weekend wordt het minder warm en stijgt de kans op enkele regen- en onweersbuien. Door een hogere luchtvochtigheid kan het broeierig aanvoelen.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Er is nog steeds sprake van "mogelijk gevaar" in de omgeving van Overasselt, waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond. De politie vraagt inwoners zoveel mogelijk binnen te blijven en roept mensen op niet naar het gebied te komen als dat niet nodig is.
7 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Politiekorpschef Janny Knol spreekt van "ongekend geweld" in Overasselt in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens Knol helpen politieagenten uit het hele land mee bij het aanhouden van "een groot aantal verdachten" en zetten ze daarbij "alles op alles", laat ze op X weten.
25 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft ook in hoger beroep een levenslange celstraf geëist tegen verdachte Richard K. (53) voor de dubbele moord in het Drentse Weiteveen. Daarbij kwamen Ineke (44) en Sam (38) om het leven.
33 minuten geledenNEDERASSELT (ANP) - Politie is aan de Hollestraat in Nederasselt een woning binnengevallen, ziet een ANP-verslaggever. De politieactie vond plaats niet ver van Overasselt, waar eerder op dinsdag een dodelijke schietpartij plaatsvond. De politie is naar aanleiding daarvan al de hele dag bezig met het verrichten van aanhoudingen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de neerslag van de afgelopen twee weken zijn er regionaal nog duidelijke effecten van de droogte. De droogtemonitor van Rijkswaterstaat (RWS) zegt dat veel droogtemaatregelen nog steeds van kracht zijn. Die worden waar mogelijk afgebouwd, maar op sommige plekken paraat gehouden om indien nodig opnieuw in te zetten.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De top van het Openbaar Ministerie heeft op het laatste moment een streep gezet door procesafspraken die justitie met Harry L., de broer van 'Bolle Jos' Leijdekkers, bezig was te maken. Dat bleek dinsdag op een inleidende zitting tegen de 51-jarige L. bij de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt verdacht van het witwassen van onder meer 15 miljoen euro.
55 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een groot deel van de veroordeelden en het Openbaar Ministerie gaan in hoger beroep in de omvangrijke Belgische drugszaak Costa. Daarin werd voortvluchtige Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, eind juli veroordeeld tot veertien jaar cel.
58 minuten geleden