Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste regen in weken helpt niet tegen de droogte

Eerste regen in weken helpt niet tegen de droogte

HOUTEN (ANP) - De eerste regen die in weken is gevallen, is "een druppel op een gloeiende plaat". Dat zegt een woordvoerder van Weeronline.

In de nacht van zaterdag op zondag is er tussen de 1 en 3 millimeter neerslag gevallen, hier en daar 4 millimeter. "Dat is veel te weinig om iets uit te halen tegen de droogte in de natuur. Vooral de toplaag in bijvoorbeeld heidegebieden is nog steeds behoorlijk droog", legt hij uit. "Het ruikt lekker, die eerste regen, maar onder de bomen die in blad staan zal het niet eens nat zijn geworden."

Later in de week wordt ook nog regen verwacht, vooral dinsdag zijn er "actieve buien in het midden en oosten". Maar dat zal lokaal zijn en aan veel regio's voorbijgaan. "Structureel veel natter wordt het voorlopig niet", verwacht Weeronline.

Door de aanhoudende droogte is in het hele land het risico op natuurbranden groot. Op tientallen plaatsen is het de afgelopen tijd al tot grote branden gekomen, onder meer op de hei bij Ede en in de bossen bij Drunen.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële zomerse dag met 25,0 graden in De Bilt

DE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.

1 uur geleden
Pro-Palestijnse activist van schoorsteen gehaald in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.

2 uur geleden
Verdachte gefilmde mogelijke verkrachting Amsterdam nog vast

AMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.

2 uur geleden
Website NRC slecht bereikbaar door ddos-aanval

AMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.

3 uur geleden
Stroomstoring Enschede voorbij

ENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.

4 uur geleden
'Incident' is oorzaak stroomstoring Enschede, monteur gewond

ENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring in Enschede ontstond na een "incident" bij een verdeelstation aan de Vechtstraat in de Twentse stad. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio na berichtgeving hierover door RTV Oost. Bij het voorval raakte een monteur gewond, zegt de woordvoerder. Deze persoon moest naar het ziekenhuis.

5 uur geleden
Gewonde bij schietpartij in buurt van Damrak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een schietpartij in de nacht van dinsdag op woensdag in het centrum van Amsterdam is een man gewond geraakt. De schietpartij was rond 02.10 uur in de Oudebrugsteeg, in de buurt van het Damrak in het centrum.

5 uur geleden