Eerste rechtszaak om corona-debacle in wintersportoord Ischgl
WENEN (ANP) - In Oostenrijk begint vrijdag een eerste rechtszaak die samenhangt met de grote corona-uitbraak van vorig jaar in Ischgl, een wintersportplaats. De nabestaanden van een overleden coronapatiënt eisen een schadevergoeding van 100.000 euro van de landelijke overheid. Die verwijten ze nalatigheid.
In het ook onder Nederlanders populaire wintersportoord in Tirol ontstond in maart 2020 chaos toen bleek dat het coronavirus er om zich heen greep. Vakantiegangers vertrokken massaal en namen het virus mee naar hun thuislanden.
Onafhankelijke experts velden later een vernietigend oordeel over het optreden van de autoriteiten. Die hadden er beter aan gedaan mensen verspreid te laten vertrekken, concludeerde een onderzoekscommissie.
Het blijft niet bij de rechtszaak van vrijdag. Er beginnen alleen in september al meerdere processen. Consumentenvereniging VSV, die eisers vertegenwoordigt, sluit niet uit dat Oostenrijk uiteindelijk duizenden schadeclaims tegemoet kan zien.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."
8 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.
15 minuten geledenVILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
1 uur geledenMALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
3 uur geleden