Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste raketlancering vanuit West-Europa geslaagd

Eerste raketlancering vanuit West-Europa geslaagd

LONDEN (ANP/RTR) - Voor het eerst is een ruimteraket gelanceerd vanuit West-Europa. In de nacht van maandag op dinsdag heeft ruimtevaartbedrijf Virgin Orbit vanuit het zuidwesten van Engeland een raket met satellieten in een baan rond de aarde gebracht.

Als een raket naar de ruimte gaat, gebeurt dat meestal vanaf een bekende lanceerbasis als Cape Canaveral (Verenigde Staten), Bajkonoer (Kazachstan) of Kourou (Frans-Guyana). Voor het eerst zijn nu satellieten vanuit West-Europa in een baan rond de aarde gebracht.

Een vliegtuig, een Boeing 747 met de naam Cosmic Girl, is om 23.17 uur (Nederlandse tijd) opgestegen in het zuidwesten van Engeland, onder applaus van ongeveer 2000 toeschouwers. Boven de Atlantische Oceaan heeft de Cosmic Girl een raket losgelaten, de LauncherOne, op een hoogte van iets meer dan 10 kilometer. Dat gebeurde even na middernacht. In de LauncherOne zitten negen satellieten van zeven klanten. Die lading wordt afgeleverd in een baan rond de aarde.

Virgin Orbit is een ruimtevaartbedrijf van zakenman Richard Branson. De Britse minister van Wetenschap, George Freeman, noemde de lancering een historisch moment. "Ervan uitgaande dat alles volgens plan verloopt, hebben we de Europese ruimterace gewonnen en zijn we het eerste land dat satellieten vanuit Europa lanceert", zei hij voor het opstijgen tegen persbureau Reuters. "We geven vanavond een sterk signaal af dat we van plan zijn een macht te zijn in de ruimte-economie van morgen."

Meer uit Buitenland

Lam consolideert macht in Vietnam als partijleider en president

HANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.

1 uur geleden
Australische militair opgepakt op verdenking van oorlogsmisdaden

SYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.

2 uur geleden
Contact met Artemis II-missie hersteld na passage achter de maan

HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.

5 uur geleden
Trump dreigt opnieuw met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.

10 uur geleden
Artemis II-astronauten breken record verste ruimtereis

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.

10 uur geleden
Al circa 1500 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.

12 uur geleden
Trump zegt dat het met in Iran neergeschoten vliegers goed gaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.

12 uur geleden