Eerste Pyreneeënrit met aankomst bergop
MURET (ANP) - De renners in de Tour de France staat woensdag na een redelijk eenvoudige aanloop een reeks van drie zware Pyreneeëncols te wachten. Na 113 kilometer begint vanuit Bagnères-de-Luchon de beklimming van de Col de Peyresourde. De daaropvolgende berg, de Col de Val Louron-Azet, is net als de Peyresourde gerangschikt als een beklimming van de eerste categorie.
Maar het slotstuk is pas echt indrukwekkend. De beklimming van de Col du Portet, naar finishplaats Saint-Lary-Soulan, is 16 kilometer lang met een gemiddeld stijging van 8,7 procent. De Tourorganisatie heeft die berg in de zogenoemde buitencategorie ingedeeld. In het skioord kwam de Tour in 2018 voor het laatst aan. De Colombiaan Nairo Quintana won er de rit.
Met de Sloveen Tadej Pogacar in het geel vertrekt het peloton iets na 12.00 uur vanuit Muret. Daar zal het druk zijn want het is Quatorze Juillet, de nationale feestdag van Frankrijk. Wout Poels draagt opnieuw de bollentrui als leider van het bergklassement.
De finish wordt verwacht rond 17.00 uur.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
14 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
21 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
23 uur geleden