Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Pride-optocht in Bangkok gehouden sinds 2006

Eerste Pride-optocht in Bangkok gehouden sinds 2006

BANGKOK (ANP/AFP) - In de Thaise hoofdstad Bangkok is zondag voor het eerst sinds 2006 een Pride-optocht gehouden. De tocht, genaamd Naruemit Pride 2022 - 'naruemit' betekent 'creatie' in het Thais - was georganiseerd door een coalitie van ngo's, met steun van de nieuwe gouverneur van de stad, Chadchart Sittiput.

Een bonte verzameling van voorstanders van seksuele vrijheid, feministen, prostituees en dragqueens verzamelde zich op een van de belangrijkste snelwegen van de stad. Vanaf daar trok een "explosie van glitter en glamour", zoals het Franse persbureau AFP de stoet omschreef, naar het stadscentrum.

Op enig moment hield de stoet halt, opdat twee vrouwen in doorschijnende trouwjurken te midden van de parade in het huwelijk konden treden. De verbintenis was louter ceremonieel: het homohuwelijk is illegaal in Thailand. In maart verwierp de regering een wetsvoorstel daartoe.

Discriminatie

Het feest ging door tot diep in de nacht en eindigde met een geïmproviseerde talentenjacht voor dragqueens in een metrostation. Daar werden nummers van onder anderen Madonna, Lady Gaga en Katy Perry uit volle borst meegezongen.

Thailand heeft een zeer zichtbare lhbti-gemeenschap. Die krijgt echter veel met discriminatie te maken in het overwegend boeddhistische en cultureel conservatieve koninkrijk, vooral buiten Bangkok.

Meer uit Buitenland

Meloni wil aantal buitenlandse scholieren in klas beperken

ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.

41 minuten geleden
Chileense Bachelet trekt zich terug uit verkiezing VN-chef

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.

1 uur geleden
Trump wil drones en scherpschutters in triomfboog

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.

1 uur geleden
Macron naar eilandengroep voor overleg met Canadese premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.

1 uur geleden
Iran heeft informatie dat VS nieuwe acties voorbereiden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.

2 uur geleden
Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

3 uur geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

4 uur geleden