Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Pride-optocht in Bangkok gehouden sinds 2006

Eerste Pride-optocht in Bangkok gehouden sinds 2006

BANGKOK (ANP/AFP) - In de Thaise hoofdstad Bangkok is zondag voor het eerst sinds 2006 een Pride-optocht gehouden. De tocht, genaamd Naruemit Pride 2022 - 'naruemit' betekent 'creatie' in het Thais - was georganiseerd door een coalitie van ngo's, met steun van de nieuwe gouverneur van de stad, Chadchart Sittiput.

Een bonte verzameling van voorstanders van seksuele vrijheid, feministen, prostituees en dragqueens verzamelde zich op een van de belangrijkste snelwegen van de stad. Vanaf daar trok een "explosie van glitter en glamour", zoals het Franse persbureau AFP de stoet omschreef, naar het stadscentrum.

Op enig moment hield de stoet halt, opdat twee vrouwen in doorschijnende trouwjurken te midden van de parade in het huwelijk konden treden. De verbintenis was louter ceremonieel: het homohuwelijk is illegaal in Thailand. In maart verwierp de regering een wetsvoorstel daartoe.

Discriminatie

Het feest ging door tot diep in de nacht en eindigde met een geïmproviseerde talentenjacht voor dragqueens in een metrostation. Daar werden nummers van onder anderen Madonna, Lady Gaga en Katy Perry uit volle borst meegezongen.

Thailand heeft een zeer zichtbare lhbti-gemeenschap. Die krijgt echter veel met discriminatie te maken in het overwegend boeddhistische en cultureel conservatieve koninkrijk, vooral buiten Bangkok.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

23 minuten geleden
Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.

27 minuten geleden
Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

1 uur geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

2 uur geleden
President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

6 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

6 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

7 uur geleden