Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Pride-optocht in Bangkok gehouden sinds 2006

Eerste Pride-optocht in Bangkok gehouden sinds 2006

BANGKOK (ANP/AFP) - In de Thaise hoofdstad Bangkok is zondag voor het eerst sinds 2006 een Pride-optocht gehouden. De tocht, genaamd Naruemit Pride 2022 - 'naruemit' betekent 'creatie' in het Thais - was georganiseerd door een coalitie van ngo's, met steun van de nieuwe gouverneur van de stad, Chadchart Sittiput.

Een bonte verzameling van voorstanders van seksuele vrijheid, feministen, prostituees en dragqueens verzamelde zich op een van de belangrijkste snelwegen van de stad. Vanaf daar trok een "explosie van glitter en glamour", zoals het Franse persbureau AFP de stoet omschreef, naar het stadscentrum.

Op enig moment hield de stoet halt, opdat twee vrouwen in doorschijnende trouwjurken te midden van de parade in het huwelijk konden treden. De verbintenis was louter ceremonieel: het homohuwelijk is illegaal in Thailand. In maart verwierp de regering een wetsvoorstel daartoe.

Discriminatie

Het feest ging door tot diep in de nacht en eindigde met een geïmproviseerde talentenjacht voor dragqueens in een metrostation. Daar werden nummers van onder anderen Madonna, Lady Gaga en Katy Perry uit volle borst meegezongen.

Thailand heeft een zeer zichtbare lhbti-gemeenschap. Die krijgt echter veel met discriminatie te maken in het overwegend boeddhistische en cultureel conservatieve koninkrijk, vooral buiten Bangkok.

Meer uit Buitenland

Media: Iraans militair kopstuk Mousavi gedood

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse krijgsmachtchef Abdolrahim Mousavi is omgekomen bij de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op zijn land. Dat meldt de Iraanse televisie.

15 minuten geleden
Trump dreigt met zwaardere aanvallen bij Iraanse vergelding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met zwaardere aanvallen op Iran. "Iran heeft net verklaard dat het vandaag heel hard gaat toeslaan, harder dan ooit tevoren. Ze kunnen dat maar beter niet doen, want als ze dat wel doen, zullen wij terugslaan met een kracht die nog nooit eerder is vertoond!", schreef hij deels in hoofdletters op zijn platform Truth Social.

24 minuten geleden
Bron: poging beveiligde zone Bagdad te bestormen na dood Khamenei

BAGDAD (ANP/AFP) - Honderden Irakezen hebben na de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei geprobeerd de zogeheten Groene Zone te bestormen in Bagdad, zegt een veiligheidsbron tegen persbureau AFP. In dat beveiligde gebied in de Iraakse hoofdstad bevindt zich ook de Amerikaanse ambassade.

30 minuten geleden
Duizenden mensen brengen eerbetoon Khamenei in centrum Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.

42 minuten geleden
Opnieuw meerdere explosies gehoord in Dubai

DUBAI (ANP/RTR) - Voor de tweede dag op rij zijn er meerdere explosies gehoord in de omgeving van Dubai, melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Dat gebeurde nadat Iran vergeldingsaanvallen had uitgevoerd op naburige Golfstaten als reactie op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen.

43 minuten geleden
Explosies bij Iraakse luchthaven waar mogelijk VS-troepen zijn

ERBIL (ANP/AFP) - In de buurt van het vliegveld van Erbil in de autonome Koerdische regio van Irak, waar troepen van de door de Verenigde Staten geleide coalitie zijn gestationeerd, zijn luide explosies gehoord. Dat meldt een journalist van het Franse persbureau AFP.

45 minuten geleden
Wereldleiders roepen op tot snelle oplossing na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Wereldleiders hebben opgeroepen tot een snelle oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten na de bevestiging van de dood van de Iraanse leider ayatollah Khamenei. Anderen hebben juist hun steun uitgesproken voor de beslissing van de Verenigde Staten om hem te doden.

48 minuten geleden