Eerste portret Brits koningspaar met prins en prinses van Wales
LONDEN (ANP) - Buckingham Palace heeft het eerste officiële portret van koning Charles, zijn vrouw koningin-gemalin Camilla, zijn zoon William en diens vrouw Catherine, de nieuwe prins en prinses van Wales, vrijgegeven. De foto is vorige maand gemaakt op de vooravond van de uitvaart van koningin Elizabeth.
Koning Charles hield toen een receptie op het paleis voor presidenten, premiers, vorsten en andere hoogwaardigheidsbekleders naar aanleiding van het overlijden van zijn moeder. Het was het eerste belangrijke evenement waar de nieuwe vorst gastheer van was en een van de grootste bijeenkomsten van wereldleiders en mondiale politieke figuren die het paleis ooit heeft georganiseerd.
Op het portret staan de vier, allen gekleed in het zwart, naast elkaar. Volgens Britse media benadrukt de foto de steun die de prins en prinses van Wales hebben gegeven aan de koning en de koningin-gemalin in de weken na het overlijden van koningin Elizabeth.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
4 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
10 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
16 uur geleden