Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste plukjes Oranjefans in Amsterdam

Eerste plukjes Oranjefans in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam loopt donderdag langzaamaan een beetje vol met Oranjefans. Aan het begin van de middag is het wel een stuk minder druk dan zondag, toen het Nederlands elftal de eerste groepswedstrijd tegen Oekraïne speelde (3-2). Dat zal er ongetwijfeld mee te maken hebben dat de meeste mensen toen een vrije dag hadden. Nederland speelt om 21.00 uur in de Johan Cruijff ArenA tegen Oostenrijk het tweede pouleduel van het EK.

"Wij komen uit Renkum, maar we geven liever geen interviews", aldus een kale man van middelbare leeftijd, die samen met zijn vriendin vanaf het Centraal Station richting de binnenstad gaat. De man loopt in een Oranje-shirt dat het Nederlands elftal bij een vorig eindtoernooi droeg, de vrouw heeft een ketting met Oranje-versierselen om.

Veel Oostenrijkse fans zijn al vroeg van de partij. Een groep van zo'n tien mensen laat zich op de Spuistraat testen op het coronavirus om daarna door te gaan naar één van de pleinen. Het doen van een test is verplicht om het stadion binnen te komen.

In de binnenstad zelf is het nog redelijk rustig. "Het is leuk dat Nederland weer aan een eindtoernooi meedoet", zegt de 29-jarige Lana, die in de buurt van de Nieuwmarkt in het centrum woont. "Het gevoel is wel anders dan de vorige keer. Toen keken we met vrienden de wedstrijden in kroegen en soms op pleinen, helaas mag dat nu nog niet. De echte Oranje-sfeer is er nu niet."

Meer uit Voetbal

Lewandowski leidt Barcelona langs Celta, rood voor De Jong

VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.

3 uur geleden
Internazionale koploper in Serie A na zege op Lazio

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.

3 uur geleden
Van Persie noemt verloren duel met Eagles 'een magere wedstrijd'

DEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.

3 uur geleden
Feyenoord is koppositie kwijt na nederlaag bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.

4 uur geleden
Voetbalsters Manchester City koploper na zege en doelpunt Miedema

LIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.

4 uur geleden
VfL Wolfsburg bevestigt vertrek trainer Simonis

WOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.

5 uur geleden
Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

6 uur geleden