Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste oranjefans veroveren goed plekje in Maastricht

Eerste oranjefans veroveren goed plekje in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De eerste oranjefans uit heel Nederland en zelfs Wallonië stonden woensdagochtend vroeg om 08.00 uur al achter de dranghekken langs de koninklijke route in Maastricht. Zo was Marjan van Ginkel uit Barneveld samen met zes anderen al om half drie uit bed gekomen om de reis naar Maastricht te maken, zodat het gezelschap een mooi plekje kon veroveren. "We hopen de koning van dichtbij te zien", zei de met oranje strik in de haren uitgedoste oranjefan.

Isabelle Tinter is met haar man in alle vroegte vanuit het Waalse stadje Binche naar Maastricht afgereisd. "Zeven jaar geleden waren we bij het koninklijk bezoek in Dordrecht", zegt ze van achter een dranghek langs de route. "Ik heb de koningin toen de hand geschud. Ik houd van jullie koningspaar, dat is beter dan het onze. Menselijker, natuurlijker!"

Jessie van Attekum en Ilonka Biesman uit Maastricht stonden naar eigen zeggen als eerste in alle vroegte voor de Servaesbrug, waar het koninklijk echtpaar om 11.00 uur arriveert. "Het is onze eerste keer", zegt Jessie. "Omdat het in Maastricht is."

Superfan

Op de Servaesbrug staat in vol oranje ornaat superfan Bjorn Hoex uit Susteren. Ook hij houdt vol als eerste op de route te zijn aangekomen. In alle vroegte twitterde hij al "een hartelijke gelukwens aan Zijne Majesteit de Koning".

Niek en Derk Schonenberg uit Heijen waren dinsdagavond naar Maastricht gekomen, om er met een vriendengroep alvast te gaan feesten. Om 07.30 uur stonden ze aan een dranghek voor het Easy Hotel, waar ze overnachtten. Ze hopen vurig op een boks van de koning, aldus Derk. "Of nog liever van de dochters", voegt hij daaraan toe.

Minder fortuinlijk waren vier in Oranje uitgedoste oranjefans uit Kerkrade. Ze wilden richting de Servaesbrug lopen maar werden door de politie tegengehouden. De binnenstad van Maastricht zit potdicht, mensen moeten vaak ver omlopen om een plek te vinden. Er is veel politie en handhaving aanwezig. Volgens de gemeenten is er langs de route plek voor 23.000 mensen.

Meer uit Binnenland

Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd door ministerie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.

11 uur geleden
CIDI wil dat optreden rapper Ye in Arnhem wordt afgelast

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.

15 uur geleden
Zedenverdachte Mark S. voelt nu 'een en al schaamte'

GRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.

16 uur geleden
Werkgevers, boeren en bouw kritisch over Gelderse stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.

16 uur geleden
Koningin als reservist zorgt voor piek in interesse voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.

17 uur geleden
OM eist tot 14 jaar cel in proces over moord op Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

18 uur geleden
TikTok-gebruikers aangezet tot terreur voor IS, 15 arrestaties

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.

19 uur geleden