Eerste oproep Engeland voor voetballers Palmer, Lewis en Konsa
LONDEN (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate van het Engelse voetbalelftal heeft drie spelers voor het eerst opgeroepen bij zijn selectie. Het zijn Cole Palmer van Chelsea, Rico Lewis van Manchester City en Ezri Konsa van Aston Villa.
Engeland speelt in groep C van de EK-kwalificatie tegen Malta (17 november) en Noord-Macedonië (20 november). De ploeg is na vijf zeges en één gelijkspel al zeker van deelname aan het EK, dat komende zomer in Duitsland wordt gespeeld.
Palmer kwam deze zomer op de laatste dag van de transfertermijn over van Manchester City. Hij heeft al vier keer gescoord voor Chelsea, waaronder de gelijkmaker (4-4) zondag in blessuretijd van de topper tegen City.
Konsa vertolkt dit seizoen een sleutelrol bij Aston Villa, dat verrassend vijfde staat in de Premier League. De pas 18-jarige Lewis is dit seizoen vaste waarde bij regerend landskampioen en koploper Manchester City.
James Maddison, Lewis Dunk en Callum Wilson waren eerder opgenomen in de selectie, maar dit drietal is afgevallen door blessures. Jude Bellingham, de revelatie van dit seizoen bij Real Madrid, heeft last van zijn schouder, maar zit toch bij de selectie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
4 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden