Eerste oproep Engeland voor voetballers Palmer, Lewis en Konsa
LONDEN (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate van het Engelse voetbalelftal heeft drie spelers voor het eerst opgeroepen bij zijn selectie. Het zijn Cole Palmer van Chelsea, Rico Lewis van Manchester City en Ezri Konsa van Aston Villa.
Engeland speelt in groep C van de EK-kwalificatie tegen Malta (17 november) en Noord-Macedonië (20 november). De ploeg is na vijf zeges en één gelijkspel al zeker van deelname aan het EK, dat komende zomer in Duitsland wordt gespeeld.
Palmer kwam deze zomer op de laatste dag van de transfertermijn over van Manchester City. Hij heeft al vier keer gescoord voor Chelsea, waaronder de gelijkmaker (4-4) zondag in blessuretijd van de topper tegen City.
Konsa vertolkt dit seizoen een sleutelrol bij Aston Villa, dat verrassend vijfde staat in de Premier League. De pas 18-jarige Lewis is dit seizoen vaste waarde bij regerend landskampioen en koploper Manchester City.
James Maddison, Lewis Dunk en Callum Wilson waren eerder opgenomen in de selectie, maar dit drietal is afgevallen door blessures. Jude Bellingham, de revelatie van dit seizoen bij Real Madrid, heeft last van zijn schouder, maar zit toch bij de selectie.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
11 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geleden