Eerste oproep Engeland voor voetballers Palmer, Lewis en Konsa
LONDEN (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate van het Engelse voetbalelftal heeft drie spelers voor het eerst opgeroepen bij zijn selectie. Het zijn Cole Palmer van Chelsea, Rico Lewis van Manchester City en Ezri Konsa van Aston Villa.
Engeland speelt in groep C van de EK-kwalificatie tegen Malta (17 november) en Noord-Macedonië (20 november). De ploeg is na vijf zeges en één gelijkspel al zeker van deelname aan het EK, dat komende zomer in Duitsland wordt gespeeld.
Palmer kwam deze zomer op de laatste dag van de transfertermijn over van Manchester City. Hij heeft al vier keer gescoord voor Chelsea, waaronder de gelijkmaker (4-4) zondag in blessuretijd van de topper tegen City.
Konsa vertolkt dit seizoen een sleutelrol bij Aston Villa, dat verrassend vijfde staat in de Premier League. De pas 18-jarige Lewis is dit seizoen vaste waarde bij regerend landskampioen en koploper Manchester City.
James Maddison, Lewis Dunk en Callum Wilson waren eerder opgenomen in de selectie, maar dit drietal is afgevallen door blessures. Jude Bellingham, de revelatie van dit seizoen bij Real Madrid, heeft last van zijn schouder, maar zit toch bij de selectie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
14 uur geleden