Eerste oproep Engeland voor voetballers Palmer, Lewis en Konsa
LONDEN (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate van het Engelse voetbalelftal heeft drie spelers voor het eerst opgeroepen bij zijn selectie. Het zijn Cole Palmer van Chelsea, Rico Lewis van Manchester City en Ezri Konsa van Aston Villa.
Engeland speelt in groep C van de EK-kwalificatie tegen Malta (17 november) en Noord-Macedonië (20 november). De ploeg is na vijf zeges en één gelijkspel al zeker van deelname aan het EK, dat komende zomer in Duitsland wordt gespeeld.
Palmer kwam deze zomer op de laatste dag van de transfertermijn over van Manchester City. Hij heeft al vier keer gescoord voor Chelsea, waaronder de gelijkmaker (4-4) zondag in blessuretijd van de topper tegen City.
Konsa vertolkt dit seizoen een sleutelrol bij Aston Villa, dat verrassend vijfde staat in de Premier League. De pas 18-jarige Lewis is dit seizoen vaste waarde bij regerend landskampioen en koploper Manchester City.
James Maddison, Lewis Dunk en Callum Wilson waren eerder opgenomen in de selectie, maar dit drietal is afgevallen door blessures. Jude Bellingham, de revelatie van dit seizoen bij Real Madrid, heeft last van zijn schouder, maar zit toch bij de selectie.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
20 uur geleden