Eerste oproep Engeland voor voetballers Palmer, Lewis en Konsa
LONDEN (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate van het Engelse voetbalelftal heeft drie spelers voor het eerst opgeroepen bij zijn selectie. Het zijn Cole Palmer van Chelsea, Rico Lewis van Manchester City en Ezri Konsa van Aston Villa.
Engeland speelt in groep C van de EK-kwalificatie tegen Malta (17 november) en Noord-Macedonië (20 november). De ploeg is na vijf zeges en één gelijkspel al zeker van deelname aan het EK, dat komende zomer in Duitsland wordt gespeeld.
Palmer kwam deze zomer op de laatste dag van de transfertermijn over van Manchester City. Hij heeft al vier keer gescoord voor Chelsea, waaronder de gelijkmaker (4-4) zondag in blessuretijd van de topper tegen City.
Konsa vertolkt dit seizoen een sleutelrol bij Aston Villa, dat verrassend vijfde staat in de Premier League. De pas 18-jarige Lewis is dit seizoen vaste waarde bij regerend landskampioen en koploper Manchester City.
James Maddison, Lewis Dunk en Callum Wilson waren eerder opgenomen in de selectie, maar dit drietal is afgevallen door blessures. Jude Bellingham, de revelatie van dit seizoen bij Real Madrid, heeft last van zijn schouder, maar zit toch bij de selectie.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
11 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
13 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
22 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
22 uur geleden