Eerste openbare zitting zedenzaak Enkhuizen
ALKMAAR (ANP) - Bij de rechtbank in Alkmaar vindt maandag de eerste openbare zitting plaats in de strafzaak tegen de 27-jarige Winston A. uit Enkhuizen, die ervan wordt verdacht dat hij via Snapchat honderden jongens heeft verleid seksuele handelingen te plegen voor de camera. Hij sloeg daar beelden van op, aldus het Openbaar Ministerie. De man zou zich hebben voorgedaan als jong, knap meisje en chatte met de jongens.
Justitie verdenkt A. van het maken en bezitten van kinderpornografie en van seksueel misbruik van een minderjarige jongen. Ook van dat misbruik zou hij beelden hebben gemaakt. De politie arresteerde de verdachte in september, na twee meldingen van slachtoffers.
Volgens het OM komen de slachtoffers uit het hele land en zijn ze tussen de 10 en 16 jaar. Justitie zei destijds dat er geen aanwijzingen zijn dat A. de beelden heeft verspreid of slachtoffers heeft afgeperst. Het bij A. gevonden beeldmateriaal, dat soms van vergaande aard zou zijn, is vanaf 2016 gemaakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
11 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
12 uur geleden