Eerste openbare zitting zedenzaak Enkhuizen
ALKMAAR (ANP) - Bij de rechtbank in Alkmaar vindt maandag de eerste openbare zitting plaats in de strafzaak tegen de 27-jarige Winston A. uit Enkhuizen, die ervan wordt verdacht dat hij via Snapchat honderden jongens heeft verleid seksuele handelingen te plegen voor de camera. Hij sloeg daar beelden van op, aldus het Openbaar Ministerie. De man zou zich hebben voorgedaan als jong, knap meisje en chatte met de jongens.
Justitie verdenkt A. van het maken en bezitten van kinderpornografie en van seksueel misbruik van een minderjarige jongen. Ook van dat misbruik zou hij beelden hebben gemaakt. De politie arresteerde de verdachte in september, na twee meldingen van slachtoffers.
Volgens het OM komen de slachtoffers uit het hele land en zijn ze tussen de 10 en 16 jaar. Justitie zei destijds dat er geen aanwijzingen zijn dat A. de beelden heeft verspreid of slachtoffers heeft afgeperst. Het bij A. gevonden beeldmateriaal, dat soms van vergaande aard zou zijn, is vanaf 2016 gemaakt.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
45 minuten geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
54 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
2 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
2 uur geleden