Eerste openbare zitting verdachte dubbele moord Weiteveen
ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen houdt woensdag een eerste openbare zitting in de zaak tegen de 50-jarige Richard K., verdacht van de dubbele moord in het Drentse Weiteveen op 16 januari. Volgens zijn advocaat Justus Reisinger zal K. in de rechtszaal verschijnen. De man werkt volledig mee aan het onderzoek, aldus de raadsman. De moorden veroorzaakten een schokgolf.
De slachtoffers woonden pas een jaar in Weiteveen, na een verhuizing uit Velsen-Zuid. Zij zouden hun Drentse huis van K. hebben gekocht, waarna gebreken aan het licht zouden zijn gekomen. Hierover zou een langdurig en soms hooglopend conflict zijn ontstaan. Het gaat om het ouderlijk huis van K. Volgens het Openbaar Ministerie hebben "beide partijen het laatste jaar meerdere meldingen en enkele aangiften gedaan van in hun ogen overlast gevend of strafbaar gedrag door de ander".
K. zou op de bewuste ochtend eerst de 44-jarige Ineke Mussche in haar auto hebben doodgeschoten, op de Bargerweg, waaraan het huis is gelegen. Vervolgens is hij naar het huis gegaan, waar hij met veel geweld haar partner Przemyslaw (Sam) Czerniawski (38) van het leven zou hebben beroofd. Een van de twee kinderen van de slachtoffers zou daarvan in elk geval gedeeltelijk getuige zijn geweest.
Volgens de aanklacht heeft K. een revolver en een geweer gebruikt. Czerniawski zou niet alleen zijn beschoten, maar ook met het geweer op zijn hoofd zijn geslagen. K. zou de man daarnaast met een mes in zijn rug en hoofd hebben gestoken. Het OM spreekt van "excessief geweld".
Het OM vermoedt dat K. een vooropgezet plan heeft gehad en dat er dus sprake is van moord. De man werd kort na het dodelijke geweld opgepakt in de buurt van de woning van de slachtoffers. Daarvoor streamde hij op Facebook een video, waarin hij het nodige zegt over de gebeurtenissen en de aanloop daarvan.
In januari beval de rechter-commissaris al een gedragskundige observatie van K. in het Pieter Baan Centrum. Deze moet volgens advocaat Reisinger nog beginnen.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
26 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.
40 minuten geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - De voortvluchtige drugscrimineel Bolle Jos heeft van de Dendermondse strafrechter dinsdag acht jaar gevangenisstraf gekregen voor drugssmokkel vanuit Sierra Leone naar Antwerpen. De rechter legde hem ook een boete van 80.000 euro op en een havenverbod van tien jaar.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Openbaar Ministerie in Amsterdam zijn meerdere aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zouden volgens de aangevers aanzetten tot haat en geweld. Een exact aantal kon het OM niet noemen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.
5 uur geleden