Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste openbare zitting verdachte dubbele moord Weiteveen

Eerste openbare zitting verdachte dubbele moord Weiteveen

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen houdt woensdag een eerste openbare zitting in de zaak tegen de 50-jarige Richard K., verdacht van de dubbele moord in het Drentse Weiteveen op 16 januari. Volgens zijn advocaat Justus Reisinger zal K. in de rechtszaal verschijnen. De man werkt volledig mee aan het onderzoek, aldus de raadsman. De moorden veroorzaakten een schokgolf.

De slachtoffers woonden pas een jaar in Weiteveen, na een verhuizing uit Velsen-Zuid. Zij zouden hun Drentse huis van K. hebben gekocht, waarna gebreken aan het licht zouden zijn gekomen. Hierover zou een langdurig en soms hooglopend conflict zijn ontstaan. Het gaat om het ouderlijk huis van K. Volgens het Openbaar Ministerie hebben "beide partijen het laatste jaar meerdere meldingen en enkele aangiften gedaan van in hun ogen overlast gevend of strafbaar gedrag door de ander".

K. zou op de bewuste ochtend eerst de 44-jarige Ineke Mussche in haar auto hebben doodgeschoten, op de Bargerweg, waaraan het huis is gelegen. Vervolgens is hij naar het huis gegaan, waar hij met veel geweld haar partner Przemyslaw (Sam) Czerniawski (38) van het leven zou hebben beroofd. Een van de twee kinderen van de slachtoffers zou daarvan in elk geval gedeeltelijk getuige zijn geweest.

Volgens de aanklacht heeft K. een revolver en een geweer gebruikt. Czerniawski zou niet alleen zijn beschoten, maar ook met het geweer op zijn hoofd zijn geslagen. K. zou de man daarnaast met een mes in zijn rug en hoofd hebben gestoken. Het OM spreekt van "excessief geweld".

Het OM vermoedt dat K. een vooropgezet plan heeft gehad en dat er dus sprake is van moord. De man werd kort na het dodelijke geweld opgepakt in de buurt van de woning van de slachtoffers. Daarvoor streamde hij op Facebook een video, waarin hij het nodige zegt over de gebeurtenissen en de aanloop daarvan.

In januari beval de rechter-commissaris al een gedragskundige observatie van K. in het Pieter Baan Centrum. Deze moet volgens advocaat Reisinger nog beginnen.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

1 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

1 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

1 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

1 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

1 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

4 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

4 uur geleden