Eerste openbare zitting om schietpartij winkelcentrum Zwijndrecht
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam houdt maandagmiddag een eerste inleidende zitting over de fatale schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht in januari. Daarbij werd een 66-jarige vrouw doodgeschoten. Haar 38-jarige dochter, de ex-vriendin van de verdachte, raakte zwaargewond.
De 49-jarige verdachte met de bijnaam Lucky was na de schietpartij van 21 januari lange tijd op de vlucht. Mede dankzij tipgevers kon de politie Minh Nghia V. op zaterdag 25 februari aanhouden in Schiedam. V. wordt verdacht van moord en een poging tot moord.
Tijdens de eerste openbare zitting zal de officier van justitie de stand van het onderzoek toelichten. Eerder maakte het OM al bekend hoe de man is opgespoord. Zo werden er onder meer observatieteams ingezet, telefoons afgeluisterd en werden op grote schaal camerabeelden bekeken. Ook was al bekend dat op verschillende plekken invallen waren gedaan. Het onderzoek richt zich daarnaast "op personen die de verdachte tijdens zijn vlucht hebben geholpen om uit handen van justitie te blijven".
Afgelopen week werd bekend dat een 34-jarige man uit Voorne aan Zee is opgepakt op verdenking van het verstrekken van een vuurwapen aan V. Deze man, die ook verdacht wordt van verboden wapenbezit, was volgens het OM niet betrokken bij het schietincident in Zwijndrecht.
De advocaat van de ex-vriendin die de schietpartij overleefde, liet onlangs nog weten dat ze ernstig gewond raakte. "Zij gaat een loodzware en onzekere tijd tegemoet waarin zij zich volledig zal moeten richten op haar herstel. De vraag is in hoeverre zij lichamelijk ooit nog zoals voorheen zal kunnen functioneren", aldus raadsman Sébas Diekstra.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
8 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
10 minuten geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.
1 uur geledenPRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia ontkent volgens zijn advocaat "met klem" dat hij de prinsessen zou willen doden. Dat zei zijn advocaat maandag in de rechtbank in Den Haag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Anne Romke van der H. uit het Groningse Uithuizen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.
1 uur geleden