Eerste openbare optreden prinses Catherine sinds kankerdiagnose
LONDEN (ANP) - De Britse prinses Catherine is zaterdagochtend bij Buckingham Palace verschenen bij de plechtigheid Trooping the Colour. Volgens Britse media gaat het om haar eerste openbare optreden sinds bekend werd dat ze kanker heeft. Catherine zwaaide en lachte vanuit een koets naar het publiek dat was afgekomen op de jaarlijkse militaire parade ter ere van de verjaardag van de Britse koning.
Catherine zat samen met haar kinderen George, Charlotte en Louis in het rijtuig. Koning Charles en koningin Camilla zwaaiden ook vanuit hun koets naar het aanwezige publiek. De koning nam dit jaar niet te paard deel. Zijn zoon prins William, de echtgenoot van Catherine, deed dat wel. De koninklijke familie verscheen later ook op het paleisbalkon. Dat is traditioneel de afsluiting van Trooping the Colour. De koninklijke familie kijkt dan gezamenlijk naar overvliegende vliegtuigen van de Royal Air Force.
Het was aanvankelijk onduidelijk of Catherine, die nog wordt behandeld, er zaterdag bij zou zijn. Haar aanwezigheid werd vrijdagavond aangekondigd. De prinses van Wales liet toen ook in een brief weten dat ze vooruitgang boekt, maar dat ze "goede en slechte" dagen heeft. Bij de BBC was te zien dat Catherine op het balkon stond te praten met Charles. De band tussen de twee is volgens ingewijden de afgelopen maanden een stuk hechter geworden omdat ze allebei kanker hebben en in januari gelijktijdig in het ziekenhuis lagen.
Het is voor het eerst in lange tijd dat Catherine weer in het openbaar is verschenen. De prinses doet het ook de komende maanden nog rustiger aan, schreef ze in haar brief. "Ik leer geduldig te zijn, vooral als het om onzekerheid gaat. Ik neem elke dag zoals hij komt, luister naar mijn lichaam en sta mezelf toe de broodnodige tijd te nemen om te genezen."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
2 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
5 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
6 uur geleden