Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste openbare optreden prinses Catherine sinds kankerdiagnose

Eerste openbare optreden prinses Catherine sinds kankerdiagnose

LONDEN (ANP) - De Britse prinses Catherine is zaterdagochtend bij Buckingham Palace verschenen bij de plechtigheid Trooping the Colour. Volgens Britse media gaat het om haar eerste openbare optreden sinds bekend werd dat ze kanker heeft. Catherine zwaaide en lachte vanuit een koets naar het publiek dat was afgekomen op de jaarlijkse militaire parade ter ere van de verjaardag van de Britse koning.

Catherine zat samen met haar kinderen George, Charlotte en Louis in het rijtuig. Koning Charles en koningin Camilla zwaaiden ook vanuit hun koets naar het aanwezige publiek. De koning nam dit jaar niet te paard deel. Zijn zoon prins William, de echtgenoot van Catherine, deed dat wel. De koninklijke familie verscheen later ook op het paleisbalkon. Dat is traditioneel de afsluiting van Trooping the Colour. De koninklijke familie kijkt dan gezamenlijk naar overvliegende vliegtuigen van de Royal Air Force.

Het was aanvankelijk onduidelijk of Catherine, die nog wordt behandeld, er zaterdag bij zou zijn. Haar aanwezigheid werd vrijdagavond aangekondigd. De prinses van Wales liet toen ook in een brief weten dat ze vooruitgang boekt, maar dat ze "goede en slechte" dagen heeft. Bij de BBC was te zien dat Catherine op het balkon stond te praten met Charles. De band tussen de twee is volgens ingewijden de afgelopen maanden een stuk hechter geworden omdat ze allebei kanker hebben en in januari gelijktijdig in het ziekenhuis lagen.

Het is voor het eerst in lange tijd dat Catherine weer in het openbaar is verschenen. De prinses doet het ook de komende maanden nog rustiger aan, schreef ze in haar brief. "Ik leer geduldig te zijn, vooral als het om onzekerheid gaat. Ik neem elke dag zoals hij komt, luister naar mijn lichaam en sta mezelf toe de broodnodige tijd te nemen om te genezen."

Meer uit Buitenland

Trump na kritiek: ik betaal tv-spots zelf of met MAGA-geld

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.

39 minuten geleden
Staat New York roept noodtoestand uit vanwege mazelenuitbraak

ALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Kathy Hochul, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege het stijgende aantal mazelengevallen in haar staat. Hochuls decreet stelt New York in staat sneller op de uitbraak te reageren en het testen en vaccineren te versnellen, aldus Hochul in een verklaring.

44 minuten geleden
Nepal staakt zoektocht naar vermisten overstromingen

KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.

8 uur geleden
Omstreden oud-Congresvoorzitter Dennis Hastert (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.

9 uur geleden
Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

11 uur geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

11 uur geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

11 uur geleden