Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste omzetgroei voor techconcern Huawei sinds sancties VS

Eerste omzetgroei voor techconcern Huawei sinds sancties VS

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei heeft voor het eerst sinds eind 2020 de omzet in een kwartaal opgevoerd. Toen stelden de Verenigde Staten sancties in tegen het bedrijf, dat daardoor een grote afzetmarkt voor met name zijn mobiele telefoons zag verdwijnen. Ook de apparatuur voor mobiele netwerken van het bedrijf worden in de VS en steeds meer Europese landen geweerd.

De omzet in het tweede kwartaal van dit jaar steeg met 1 procent tot 170,6 miljard yuan, schat persbureau Bloomberg in op basis van de halfjaarcijfers van het bedrijf. Omgerekend is dat 24,6 miljard euro. De kwartaalwinst daalde met een derde, berekende Bloomberg op basis van de halfjaarcijfers en de eerdere kwartaalrapportage. Dat werd vooral veroorzaakt door hoge kosten die gepaard gingen met nieuwe initiatieven zoals elektrische auto's en zonne-energieparken.

Voorzitter Ken Hu geeft aan dat de verkopen van mobiele telefoons nog achterblijven. "Maar met onze tak voor ICT-infrastructuur bleven we gestaag groeien."

Meer uit Financieel

Wall Street licht omlaag in afwachting van overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.

4 uur geleden
Californië: chantage Paramount door dreigend vertrek uit staat

HOLLYWOOD (ANP/AFP) - Californië vindt dat Paramount de Amerikaanse staat chanteert door te dreigen het hoofdkantoor van het entertainmentconcern te verplaatsen uit de staat. Het dreigement volgt op de aangekondigde rechtszaak tussen Paramount en twaalf Amerikaanse staten, waaronder Californië, over de aanstaande overname van Warner Bros.

5 uur geleden
Colombiaanse koffie-export flink gehinderd door aardbeving

BOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse koffie-export ligt grotendeels stil na de aardbeving van maandag. Dat stelt de voorzitter van een Colombiaanse organisatie van koffie-exporteurs. De beving in het westen van het land heeft de werkzaamheden in een belangrijke haven verstoord en voor wegversperringen op cruciale snelwegen gezorgd.

5 uur geleden
SpaceX van Musk lanceert nieuwe versie Grok in AI-race

STARBASE (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, lanceert een nieuw AI-product. Grok Bot, zoals de nieuwe tool heet, moet SpaceX in de race houden rond de ontwikkelingen van kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
Stichting blijft aandacht vragen voor claim Babboe-eigenaren

UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."

9 uur geleden
Brancheclub: faillissement Accell droevig nieuws voor fietsmarkt

BUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.

9 uur geleden
Opnieuw slotrecord voor AEX na plussen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.

9 uur geleden