Eerste omzetgroei voor techconcern Huawei sinds sancties VS
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei heeft voor het eerst sinds eind 2020 de omzet in een kwartaal opgevoerd. Toen stelden de Verenigde Staten sancties in tegen het bedrijf, dat daardoor een grote afzetmarkt voor met name zijn mobiele telefoons zag verdwijnen. Ook de apparatuur voor mobiele netwerken van het bedrijf worden in de VS en steeds meer Europese landen geweerd.
De omzet in het tweede kwartaal van dit jaar steeg met 1 procent tot 170,6 miljard yuan, schat persbureau Bloomberg in op basis van de halfjaarcijfers van het bedrijf. Omgerekend is dat 24,6 miljard euro. De kwartaalwinst daalde met een derde, berekende Bloomberg op basis van de halfjaarcijfers en de eerdere kwartaalrapportage. Dat werd vooral veroorzaakt door hoge kosten die gepaard gingen met nieuwe initiatieven zoals elektrische auto's en zonne-energieparken.
Voorzitter Ken Hu geeft aan dat de verkopen van mobiele telefoons nog achterblijven. "Maar met onze tak voor ICT-infrastructuur bleven we gestaag groeien."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar PostNL naar de eerdere overname van rivaal Sandd. Over het samengaan van de postbedrijven is al jaren juridisch gesteggeld. In december oordeelde het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) dat de ACM in 2019 terecht de vergunning voor de overname had geweigerd. Daarom duikt de toezichthouder nu opnieuw in de zaak.
28 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dat het aantal reizigers verder toeneemt. De luchthaven rekent op 68 miljoen tot 72 miljoen reizigers. Daarmee zou het aantal voor het eerst weer uit kunnen komen boven het niveau van voor de coronaperiode. In 2019 werd een recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door de luchthaven.
35 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar iets minder nieuwe woningen verkocht. Het bedrijf wijst er in zijn jaarresultaten op dat de krapte op de huizenmarkt in 2025 "onverminderd groot" bleef. Wel zijn de orders voor nieuwe huizen het afgelopen jaar meer waard geworden. Heijmans verwacht dat de "sterke" financiƫle prestaties in 2026 aanhouden.
42 minuten geledenTAIPEI (ANP/DPA) - De Verenigde Staten en Taiwan hebben na maandenlange onderhandelingen een handelsakkoord getekend. Volgens de overeenkomst worden de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese goederen verlaagd naar 15 procent. Ook gaat Taiwan voor ruim 44 miljard dollar aan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en ruwe olie van de VS kopen. De overeenkomst moet nog goedkeuring krijgen van het Taiwanese parlement.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan de importheffingen op verschillende staal- en aluminiumproducten te verlagen. Dat meldde de Britse zakenkrant Financial Times vrijdag op basis van bronnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.
2 uur geleden