Eerste omzetgroei voor techconcern Huawei sinds sancties VS
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei heeft voor het eerst sinds eind 2020 de omzet in een kwartaal opgevoerd. Toen stelden de Verenigde Staten sancties in tegen het bedrijf, dat daardoor een grote afzetmarkt voor met name zijn mobiele telefoons zag verdwijnen. Ook de apparatuur voor mobiele netwerken van het bedrijf worden in de VS en steeds meer Europese landen geweerd.
De omzet in het tweede kwartaal van dit jaar steeg met 1 procent tot 170,6 miljard yuan, schat persbureau Bloomberg in op basis van de halfjaarcijfers van het bedrijf. Omgerekend is dat 24,6 miljard euro. De kwartaalwinst daalde met een derde, berekende Bloomberg op basis van de halfjaarcijfers en de eerdere kwartaalrapportage. Dat werd vooral veroorzaakt door hoge kosten die gepaard gingen met nieuwe initiatieven zoals elektrische auto's en zonne-energieparken.
Voorzitter Ken Hu geeft aan dat de verkopen van mobiele telefoons nog achterblijven. "Maar met onze tak voor ICT-infrastructuur bleven we gestaag groeien."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
8 uur geleden