Eerste Omikron-geval ontdekt in Verenigde Staten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Omikron-variant van het coronavirus heeft ook de Verenigde Staten bereikt. Gezondheidsdienst CDC heeft de mogelijk besmettelijkere variant vastgesteld in Californië, bij een reiziger die op 22 november uit Zuid-Afrika terugkeerde.
In Canada was de variant eerder al opgedoken. In Europa en andere werelddelen is de mutant ook aangetroffen. Omikron is gemeld door minstens 23 landen in vijf van de zes regio’s waarin Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) de wereld heeft opgedeeld. Dat aantal zal volgens experts verder toenemen.
De persoon bij wie in de VS Omikron is vastgesteld was volledig gevaccineerd en vertoont milde ziektesymptomen, maar is aan de beterende hand. Na een periode van zelfisolatie is dit individu negatief getest, evenals de nauwe contacten die hij of zij heeft gehad. De VS willen internationale reizigers verplichten uiterlijk een dag voor vertrek een coronatest te doen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Lindsey Graham (71) is zaterdagavond overleden na een korte en plotselinge ziekte. De Republikein en bondgenoot van president Donald Trump vertegenwoordigde sinds 2003 de staat South Carolina en zat eerder in het Huis van Afgevaardigden.
41 minuten geledenMASQAT (ANP) - De bemanning van een containerschip waar brand uitbrak in de Straat van Hormuz, is gered door de lokale autoriteiten, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. De opvarenden verlieten het vaartuig eerder met een reddingsboot.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 28-jarige man aangehouden op verdenking van de moord op de voormalige Britse minister Ann Widdecombe. De arrestatie vond plaats in South Yorkshire, maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - Duizenden Albanezen hebben zaterdag in Tirana het vertrek geëist van premier Edi Rama. Het was de 42e avond op rij dat werd gedemonstreerd tegen onder meer een omstreden resortproject waarbij Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, betrokken is.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat bondgenoten meer haast maken met wapenleveringen. In een videoboodschap zegt hij de diplomatieke aanpak van Oekraïne om die redenen te willen veranderen.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse politie doet onderzoek naar een nieuw geval van vermoedelijke sabotage op het spoor. Een extreemlinkse groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist.
12 uur geledenYUHUAN (ANP/AFP) - De tyfoon Bavi is in het oosten van China in de stad Yuhuan aan land gegaan met windsnelheden tot 144 kilometer per uur. De autoriteiten hadden naar eigen zeggen uit voorzorg bijna 2 miljoen mensen uit de bedreigde kustgebieden geëvacueerd.
13 uur geleden