Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste olympische zwemtitel in Tokio naar Amerikaan Kalisz

Eerste olympische zwemtitel in Tokio naar Amerikaan Kalisz

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse zwemmer Chase Kalisz heeft op de Olympische Spelen de eerste gouden medaille in het Tokyo Aquatics Centre veroverd. De 27-jarige Kalisz won in de Japanse ochtend de 400 meter wisselslag in 4.09,42, voor zijn landgenoot Jay Litherland (zilver in 4.10,28) en Brendon Smith uit Australië (4.10,38).

Kalisz bouwde op de derde 100 meter - de schoolslag - een forse voorsprong op en hield stand op de afsluitende twee banen vrije slag. De Amerikaan, die vanaf de tribune fanatiek werd aangemoedigd door zijn teamgenoten, volgt de Japanner Kosuke Hagino op als olympisch kampioen op de 400 wissel. Bij de Spelen van Rio 2016 eindigde Kalisz als tweede achter Hagino.

Arjan Knipping bleef zaterdagavond steken in de series van de 400 wissel. De Nederlander zette met 4.15,83 de zeventiende tijd neer.

Bij de vrouwen ging het goud op dit onderdeel naar de Japanse Yui Ohashi. De 25-jarige Japanse zegevierde in 4.32,08, voor de Amerikaanse zwemsters Emma Weyant (zilver) en Hali Flickinger (brons). De 25-jarige Ohashi barstte in tranen uit nadat ze het gastland de tweede gouden medaille van deze Spelen had bezorgd.

De Tunesiër Ahmed Hafnaoui zorgde voor een stunt op de 400 vrij. De 18-jarige Hafnaoui, die zich als laatste had geplaatst voor de finale, zwom in baan 8 naar het goud in 3.43,36. Het betekende voor de Tunesische tiener zijn eerste medaille op een groot toernooi.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

18 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

19 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

22 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

2 dagen geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 dagen geleden