Eerste olympische zwemtitel in Tokio naar Amerikaan Kalisz
TOKIO (ANP) - De Amerikaanse zwemmer Chase Kalisz heeft op de Olympische Spelen de eerste gouden medaille in het Tokyo Aquatics Centre veroverd. De 27-jarige Kalisz won in de Japanse ochtend de 400 meter wisselslag in 4.09,42, voor zijn landgenoot Jay Litherland (zilver in 4.10,28) en Brendon Smith uit Australië (4.10,38).
Kalisz bouwde op de derde 100 meter - de schoolslag - een forse voorsprong op en hield stand op de afsluitende twee banen vrije slag. De Amerikaan, die vanaf de tribune fanatiek werd aangemoedigd door zijn teamgenoten, volgt de Japanner Kosuke Hagino op als olympisch kampioen op de 400 wissel. Bij de Spelen van Rio 2016 eindigde Kalisz als tweede achter Hagino.
Arjan Knipping bleef zaterdagavond steken in de series van de 400 wissel. De Nederlander zette met 4.15,83 de zeventiende tijd neer.
Bij de vrouwen ging het goud op dit onderdeel naar de Japanse Yui Ohashi. De 25-jarige Japanse zegevierde in 4.32,08, voor de Amerikaanse zwemsters Emma Weyant (zilver) en Hali Flickinger (brons). De 25-jarige Ohashi barstte in tranen uit nadat ze het gastland de tweede gouden medaille van deze Spelen had bezorgd.
De Tunesiër Ahmed Hafnaoui zorgde voor een stunt op de 400 vrij. De 18-jarige Hafnaoui, die zich als laatste had geplaatst voor de finale, zwom in baan 8 naar het goud in 3.43,36. Het betekende voor de Tunesische tiener zijn eerste medaille op een groot toernooi.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
15 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
21 uur geleden