Eerste officiële winterstorm van dit jaar een feit
DE BILT (ANP) - De eerste winterstorm van dit jaar is volgens Weer.nl officieel een feit. In het Waddengebied werd rond het middaguur een uur lang windkracht 9 gemeten.
De storm is de eerste deze winter, aangezien woensdag de eerste dag is van de meteorologische winter. Er wordt uitgegaan van een storm als de wind gemiddeld in een uur een snelheid tussen de 75 en 88 kilometer bereikt (windkracht 9). Dat was woensdag tussen 11.00 en 12.00 uur op een KNMI-meetpunt op Vlieland het geval. De zwaarste windstoot die woensdag tot dusver werd gemeten was 96 kilometer per uur.
Het lagedrukgebied dat momenteel van west naar oost over de Noordzee langs de Waddeneilanden trekt is de oorzaak van de stormachtige wind, die naar verwachting in de namiddag afneemt. Het KNMI heeft voor het noorden en noordwesten van het land code geel afgegeven vanwege zware windstoten die snelheden kunnen bereiken tot 100 kilometer per uur.
Eerdere stormen
Het stormde dit jaar drie keer eerder: de eerste storm was op 11 maart in de westelijke kustprovincies en boven het IJsselmeer. Op 21 mei was er bij IJmuiden sprake van een bijzondere meistorm en op 21 oktober trok de enige herfststorm van dit jaar over Zeeland.
Volgens Weer.nl stormt het gemiddeld zeven keer per jaar in Nederland. Hiervan vinden er gemiddeld vier in de winter plaats. Afgelopen winter stormde het één keer: toen trok storm Bella op 27 december over het land.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
25 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant is positief over de stikstofplannen die landbouwminister Jaimi van Essen dinsdag presenteerde. "Het kabinet zet goede stappen om de stikstofuitstoot structureel te verminderen, de natuur te herstellen en de vergunningverlening weer op gang te brengen", aldus Noord-Brabant in een eerste reactie. De provincie gaat de plannen zorgvuldig bestuderen om te zien wat ze betekenen voor de provincie en hoe ze aansluiten op de eigen koers.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.
12 uur geleden