Eerste officiële tropische dag van 2020: 30,1 graden in De Bilt
DE BILT (ANP) - Het is vrijdag officieel de eerste tropische dag van 2020. Om 16.40 uur werd in De Bilt een temperatuur van 30,1 graden gemeten en daarmee mag deze dag als tropisch bestempeld worden. In andere delen van het land werd het volgens Weeronline nog iets warmer. In Hoek van Holland werd het tot dusver het warmst met 32,3 graden.
Het tropische weer is iets vroeger dan normaal: gemiddeld komt deze op 4 juli voor het eerst voor. Vorig jaar was het al een stuk eerder, namelijk op 2 juni. De laatste was op 27 augustus. Woensdag en donderdag werd het regionaal al tropisch warm. Het Limburgse Arcen had toen de primeur om als eerste de tropische grens van 30 graden te passeren.
Door klimaatverandering zullen tropische dagen met 30 graden of meer steeds vaker voorkomen. Kwam het in de jaren 60, 70 en 80 slechts in zes van de tien jaar boven de 30 graden, de laatste jaren zijn er meerdere tropische dagen per jaar. Het laatste jaar dat het onder de 30 graden bleef, was in 1993.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
10 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
14 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden