Eerste Oekraïense militairen beginnen aan training in Engeland
LONDEN (ANP/AFP) - De eerste duizenden Oekraïense soldaten zijn in Engeland begonnen aan een speciaal trainingsprogramma dat de Britten aanbieden vanwege de oorlog in Oekraïne. Met de kennis die ze opdoen moeten ze kunnen meevechten tegen het Russische leger.
De Oekraïense soldaten zijn vrijwilligers zonder militaire ervaring. Hun korte training is gebaseerd op de basistraining voor Britse soldaten en bestaat uit lessen over onder meer omgang met wapens, eerste hulp tijdens gevechten, patrouilletechnieken en oorlogswetgeving. De Britten kunnen elke 120 dagen tot wel 10.000 Oekraïners trainen.
Het Verenigd Koninkrijk kwam in 2015 ook al met een trainingsprogramma voor Oekraïense soldaten, in een reactie op de Russische annexatie van het Oekraïense schiereiland de Krim. Meer dan 22.000 soldaten hebben het programma doorlopen. Dat eindigde toen de oorlog in Oekraïne op 24 februari begon. Dagelijks sterven nu tot tweehonderd Oekraïense soldaten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden