Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

SEOUL (ANP/AFP) - Het Oekraïense leger heeft voor het eerst een Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen, zo maakte de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst vrijdag bekend. De locatie waar de soldaat werd opgepakt, is niet bekend.

Pyongyang heeft duizenden soldaten ingezet om bondgenoot Rusland te ondersteunen. De Noord-Koreanen strijden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne in augustus onverwacht binnenviel.

Maandag verklaarde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat bijna 3000 Noord-Koreaanse soldaten "gedood of gewond zijn geraakt". Volgens Zuid-Korea betreft het zeker duizend Noord-Koreaanse soldaten.

Moderniseren

Seoul en Kyiv denken dat Pyongyang van plan is meer troepen naar Oekraïne te sturen. Noord-Korea zou door deelname aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn oorlogsvoering willen moderniseren.

Noord-Koreaanse staatsmedia berichtten vrijdag dat de Russische president Vladimir Poetin een nieuwjaarsboodschap naar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft gestuurd. Daarin zei Poetin dat "de bilaterale betrekkingen tussen onze twee landen versterkt zijn" na hun ontmoeting in juni in Pyongyang.

Meer uit Buitenland

Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

54 minuten geleden
Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

5 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

6 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

7 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

8 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

8 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

10 uur geleden