Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

SEOUL (ANP/AFP) - Het Oekraïense leger heeft voor het eerst een Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen, zo maakte de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst vrijdag bekend. De locatie waar de soldaat werd opgepakt, is niet bekend.

Pyongyang heeft duizenden soldaten ingezet om bondgenoot Rusland te ondersteunen. De Noord-Koreanen strijden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne in augustus onverwacht binnenviel.

Maandag verklaarde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat bijna 3000 Noord-Koreaanse soldaten "gedood of gewond zijn geraakt". Volgens Zuid-Korea betreft het zeker duizend Noord-Koreaanse soldaten.

Moderniseren

Seoul en Kyiv denken dat Pyongyang van plan is meer troepen naar Oekraïne te sturen. Noord-Korea zou door deelname aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn oorlogsvoering willen moderniseren.

Noord-Koreaanse staatsmedia berichtten vrijdag dat de Russische president Vladimir Poetin een nieuwjaarsboodschap naar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft gestuurd. Daarin zei Poetin dat "de bilaterale betrekkingen tussen onze twee landen versterkt zijn" na hun ontmoeting in juni in Pyongyang.

Meer uit Buitenland

Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

4 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

4 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

4 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

6 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

9 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

9 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

9 uur geleden