Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

SEOUL (ANP/AFP) - Het Oekraïense leger heeft voor het eerst een Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen, zo maakte de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst vrijdag bekend. De locatie waar de soldaat werd opgepakt, is niet bekend.

Pyongyang heeft duizenden soldaten ingezet om bondgenoot Rusland te ondersteunen. De Noord-Koreanen strijden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne in augustus onverwacht binnenviel.

Maandag verklaarde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat bijna 3000 Noord-Koreaanse soldaten "gedood of gewond zijn geraakt". Volgens Zuid-Korea betreft het zeker duizend Noord-Koreaanse soldaten.

Moderniseren

Seoul en Kyiv denken dat Pyongyang van plan is meer troepen naar Oekraïne te sturen. Noord-Korea zou door deelname aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn oorlogsvoering willen moderniseren.

Noord-Koreaanse staatsmedia berichtten vrijdag dat de Russische president Vladimir Poetin een nieuwjaarsboodschap naar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft gestuurd. Daarin zei Poetin dat "de bilaterale betrekkingen tussen onze twee landen versterkt zijn" na hun ontmoeting in juni in Pyongyang.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

5 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

6 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

13 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

17 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

17 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

17 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

18 uur geleden