Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne
SEOUL (ANP/AFP) - Het Oekraïense leger heeft voor het eerst een Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen, zo maakte de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst vrijdag bekend. De locatie waar de soldaat werd opgepakt, is niet bekend.
Pyongyang heeft duizenden soldaten ingezet om bondgenoot Rusland te ondersteunen. De Noord-Koreanen strijden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne in augustus onverwacht binnenviel.
Maandag verklaarde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat bijna 3000 Noord-Koreaanse soldaten "gedood of gewond zijn geraakt". Volgens Zuid-Korea betreft het zeker duizend Noord-Koreaanse soldaten.
Moderniseren
Seoul en Kyiv denken dat Pyongyang van plan is meer troepen naar Oekraïne te sturen. Noord-Korea zou door deelname aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn oorlogsvoering willen moderniseren.
Noord-Koreaanse staatsmedia berichtten vrijdag dat de Russische president Vladimir Poetin een nieuwjaarsboodschap naar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft gestuurd. Daarin zei Poetin dat "de bilaterale betrekkingen tussen onze twee landen versterkt zijn" na hun ontmoeting in juni in Pyongyang.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
11 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
12 uur geleden