Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

Eerste Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen door Oekraïne

SEOUL (ANP/AFP) - Het Oekraïense leger heeft voor het eerst een Noord-Koreaanse soldaat gevangengenomen, zo maakte de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst vrijdag bekend. De locatie waar de soldaat werd opgepakt, is niet bekend.

Pyongyang heeft duizenden soldaten ingezet om bondgenoot Rusland te ondersteunen. De Noord-Koreanen strijden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne in augustus onverwacht binnenviel.

Maandag verklaarde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat bijna 3000 Noord-Koreaanse soldaten "gedood of gewond zijn geraakt". Volgens Zuid-Korea betreft het zeker duizend Noord-Koreaanse soldaten.

Moderniseren

Seoul en Kyiv denken dat Pyongyang van plan is meer troepen naar Oekraïne te sturen. Noord-Korea zou door deelname aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn oorlogsvoering willen moderniseren.

Noord-Koreaanse staatsmedia berichtten vrijdag dat de Russische president Vladimir Poetin een nieuwjaarsboodschap naar de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft gestuurd. Daarin zei Poetin dat "de bilaterale betrekkingen tussen onze twee landen versterkt zijn" na hun ontmoeting in juni in Pyongyang.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

27 minuten geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

1 uur geleden
Twee Chinese containerschepen varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.

2 uur geleden
Trump dreigt Kharg te vernietigen als er niet snel een deal komt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische aanvallen Gaza en Westelijke Jordaanoever

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.

2 uur geleden
Zelensky oppert paasbestand rond energievoorzieningen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Oekraïne biedt Finland excuses aan voor neergekomen drones

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.

4 uur geleden