Eerste noodmaatregelen tegen droogte worden geschrapt
ZWOLLE (ANP) - Een paar waterschappen hebben donderdag enkele noodmaatregelen geschrapt, die zij namen tegen de extreme droogte deze zomer. Dat is gebeurd in gebieden die minder erg te lijden hebben gehad van een neerslagtekort en droogvallende sloten en beken. In die gebieden heeft het de afgelopen dagen ook flink geregend, wat lang niet overal in Nederland het geval is. Er zijn ook delen van het land waar het nog steeds kurkdroog is.
Waterschap Zuiderzeeland in Flevoland hoeft geen water meer door te voeren van het IJsselmeer en Markermeer naar het Veluwemeer. Dat was vier maanden lang nodig om het waterpeil in het Veluwemeer hoog genoeg te houden en de waterkwaliteit daar te beschermen. Volgens Rijkswaterstaat is de extra wateraanvoer niet meer nodig. In Flevoland zelf laat Zuiderzeeland het waterpeil langzaam weer zakken naar het normale niveau. Het peil was flink opgehoogd om besproeiing mogelijk te maken.
Waterschap Drents-Overijsselse Delta heeft de sproeiverboden langs de Vecht, Twentekanalen en Staphorst ingetrokken omdat er weer voldoende water in de sloten zit. De grondwaterstand is nog wel zeer laag, aldus het schap, en moet nog flink aangevuld worden. Alle waterschappen denken dat het nog maanden zal duren voor de gevolgen van de extreme droogte in Nederland voorbij zijn. Pas dan wordt ook zichtbaar hoeveel blijvende schade de hitte en de droogte hebben veroorzaakt voor landbouw en natuur.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
46 minuten geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
15 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
15 uur geleden