Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste nieuwjaarsstorm in dertig jaar

Eerste nieuwjaarsstorm in dertig jaar

HOUTEN (ANP) - Op Vlieland is tussen 02.00 uur en 03.00 uur gemiddeld windkracht 9 gemeten. Daarmee is officieel sprake van een nieuwjaarsstorm, meldt Weeronline.

Het is de eerste nieuwjaarsstorm sinds 1995 en de zevende nieuwjaarsstorm sinds de start van de metingen. Het is ook de eerste storm van 2025 en de tweede winterstorm van het winterseizoen 2024-2025. Op vrijdag 6 december kwam het ook tot storm.

Op Vlieland stond niet alleen stormkracht 9, er waren ook zware windstoten van 91 kilometer per uur. De zwaarste windstoot tot nu toe werd gemeten in het Friese Stavoren met 95 kilometer per uur. Daar waait het ook hard, maar tot stormkracht is het nog niet gekomen. In IJmuiden is nieuwjaarsochtend wel sprake van stormkracht met windstoten tot 92 kilometer per uur.

Het blijft overdag hard waaien en de wind kan nog iets toenemen. Aan het eind van de ochtend en aan het begin van de middag kunnen aan de noordwestkust zeer zware windstoten voorkomen tot 105 kilometer per uur. In de loop van de avond neemt de wind vanuit het noordwesten in kracht af en wordt het droger met opklaringen.

Meer uit Binnenland

Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

19 minuten geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

4 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

5 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

5 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

7 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

9 uur geleden
Gidi Markuszower leidt nieuwe fractie ex-PVV'ers

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.

9 uur geleden