Eerste nieuwjaarsstorm in dertig jaar
HOUTEN (ANP) - Op Vlieland is tussen 02.00 uur en 03.00 uur gemiddeld windkracht 9 gemeten. Daarmee is officieel sprake van een nieuwjaarsstorm, meldt Weeronline.
Het is de eerste nieuwjaarsstorm sinds 1995 en de zevende nieuwjaarsstorm sinds de start van de metingen. Het is ook de eerste storm van 2025 en de tweede winterstorm van het winterseizoen 2024-2025. Op vrijdag 6 december kwam het ook tot storm.
Op Vlieland stond niet alleen stormkracht 9, er waren ook zware windstoten van 91 kilometer per uur. De zwaarste windstoot tot nu toe werd gemeten in het Friese Stavoren met 95 kilometer per uur. Daar waait het ook hard, maar tot stormkracht is het nog niet gekomen. In IJmuiden is nieuwjaarsochtend wel sprake van stormkracht met windstoten tot 92 kilometer per uur.
Het blijft overdag hard waaien en de wind kan nog iets toenemen. Aan het eind van de ochtend en aan het begin van de middag kunnen aan de noordwestkust zeer zware windstoten voorkomen tot 105 kilometer per uur. In de loop van de avond neemt de wind vanuit het noordwesten in kracht af en wordt het droger met opklaringen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
2 uur geleden