Eerste Nederlandse vrouw op WK darts verliest bij debuut
LONDEN (ANP) - Noa-Lynn van Leuven heeft haar bijzondere debuut op het WK darts niet kunnen opluisteren met een overwinning. De 28-jarige Beverwijkse stond als eerste Nederlandse vrouw ooit op de titelstrijd van profbond PDC in het Londense Alexandra Palace, maar zij boog voor landgenoot Kevin Doets met 3-1 in sets.
Van Leuven bood geduchte tegenstand en won de eerste set, maar de 26-jarige Doets nam daarna meer en meer het initiatief over. Breekpunt was misschien wel de derde leg in de tweede set. Van Leuven had kansen te over om op voorsprong te komen, maar het lukte maar niet om uit te gooien op dubbel 1. Ook Doets had vele beurten nodig om de leg uiteindelijk te winnen.
"Ik stond bij vlagen echt goed te spelen, maar wist het niet af te maken. Dat is dan denk ik dat stukje dat ik nog mis", zei Van Leuven kort na afloop bij Viaplay. "Het was mooi en ik kijk uit naar meer. Ik hoop vaker op het WK te staan."
Drievoudig wereldkampioen Michael van Gerwen komt vrijdag voor het eerst in actie. Hij treft dan de Engelsman James Hurrell.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
1 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
4 uur geleden