Eerste nederlaag Van den Brom met Genk
BRUSSEL (ANP) - John van den Brom heeft zijn eerste nederlaag moeten incasseren als trainer van Racing Genk. De ploeg van Van den Brom verloor in Brussel met 1-0 van Anderlecht. De Duitse spits Lukas Nmecha maakte het enige doelpunt in het Lotto Park.
Anderlecht, met Michel Vlap als vroege invaller, maakte een einde aan de zegereeks van Racing Genk dat de voorgaande zeven wedstrijden in de Belgische voetbalcompetitie had gewonnen. Onder leiding van de nieuwe trainer Van den Brom won Genk de afgelopen weken op overtuigende wijze van Moeskroen (4-1), Cercle Brugge (1-5) en Antwerp (4-2). De 54-jarige Van den Brom keerde vrijdag terug in het stadion waar hij zelf tussen 2012 en begin 2014 werkte. De oud-trainer van onder andere AZ Alkmaar en FC Utrecht veroverde in 2013 met Anderlecht de Belgische titel, maar werd het seizoen daarop ontslagen.
Genk gaat met 31 punten uit zestien wedstrijden nog wel aan kop in België, maar Club Brugge (30 punten) kan de eerste plaats zondag overnemen als het wint bij Antwerp. Anderlecht klom naar de vierde plaats met 26 punten.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - De Belgische verdediger Thomas Meunier verruilt het Franse Lille voor Sunderland. De 34-jarige international was transfervrij en heeft een contract getekend voor twee jaar, meldt de nummer zeven van afgelopen seizoen in de Premier League.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Franse voetbalster Kadidiatou Diani heeft de overstap gemaakt van OL Lyonnes naar London City Lionesses. Dat maakte haar nieuwe Engelse club woensdag bekend. De 31-jarige aanvalster van het Franse nationale elftal heeft voor drie jaar getekend bij de Engelse professionele vrouwenvoetbalclub die uitkomt in de Women's Super League (WSL).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft Ilano Silva Timas overgenomen van MVV. De 23-jarige aanvaller maakt zo de overstap naar de Eredivisie en heeft een contract voor drie jaar getekend bij de Rotterdammers.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De rust tijdens de finale van het WK voetbal zondag zal mogelijk langer duren dan de gebruikelijke 15 minuten door de halftime-show. Dat melden verschillende media, waaronder de BBC en The New York Times op basis van bronnen binnen wereldvoetbalbond FIFA. Het is onduidelijk hoelang de show precies zal duren.
2 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni maakt zich geen zorgen om vermoeidheid van zijn ploeg in de halve finale op het WK voetbal. Dat zei de 48-jarige trainer in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland in het Atlanta Stadium.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.
10 uur geledenARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.
10 uur geleden