Eerste nederlaag Van den Brom met Genk
BRUSSEL (ANP) - John van den Brom heeft zijn eerste nederlaag moeten incasseren als trainer van Racing Genk. De ploeg van Van den Brom verloor in Brussel met 1-0 van Anderlecht. De Duitse spits Lukas Nmecha maakte het enige doelpunt in het Lotto Park.
Anderlecht, met Michel Vlap als vroege invaller, maakte een einde aan de zegereeks van Racing Genk dat de voorgaande zeven wedstrijden in de Belgische voetbalcompetitie had gewonnen. Onder leiding van de nieuwe trainer Van den Brom won Genk de afgelopen weken op overtuigende wijze van Moeskroen (4-1), Cercle Brugge (1-5) en Antwerp (4-2). De 54-jarige Van den Brom keerde vrijdag terug in het stadion waar hij zelf tussen 2012 en begin 2014 werkte. De oud-trainer van onder andere AZ Alkmaar en FC Utrecht veroverde in 2013 met Anderlecht de Belgische titel, maar werd het seizoen daarop ontslagen.
Genk gaat met 31 punten uit zestien wedstrijden nog wel aan kop in België, maar Club Brugge (30 punten) kan de eerste plaats zondag overnemen als het wint bij Antwerp. Anderlecht klom naar de vierde plaats met 26 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh speelt dit seizoen voor Excelsior in de Eredivisie. De rechtsbuiten was transfervrij na zijn vertrek bij de Belgische club Dender. Hij kwam met Iran uit op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Sherel Floranus is akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal na zijn rode kaart in het verloren thuisduel van zondag met Ajax (0-2). De linksback is drie duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
2 uur geledenLOMMEL (ANP) - Mattijs Manders heeft na twee jaar afscheid genomen van Lommel. Onder leiding van de Nederlandse directeur promoveerde de voetbalclub afgelopen seizoen naar het hoogste niveau in België.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-verdediger Bram Nuytinck is fit genoeg om dinsdag in Nijmegen tegen Olympiakos in actie te kunnen komen. NEC-trainer Dick Schreuder heeft een dag voor de return in de derde voorronde van de Champions League bekendgemaakt dat Nuytinck bij de selectie zit. De heenwedstrijd in Griekenland eindigde vorige week in een 0-0 gelijkspel.
4 uur geledenNYON/KUALA LUMPUR/MIAMI (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) hebben maandag in een open brief hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.
20 uur geleden