Eerste nederlaag Van den Brom met Genk
BRUSSEL (ANP) - John van den Brom heeft zijn eerste nederlaag moeten incasseren als trainer van Racing Genk. De ploeg van Van den Brom verloor in Brussel met 1-0 van Anderlecht. De Duitse spits Lukas Nmecha maakte het enige doelpunt in het Lotto Park.
Anderlecht, met Michel Vlap als vroege invaller, maakte een einde aan de zegereeks van Racing Genk dat de voorgaande zeven wedstrijden in de Belgische voetbalcompetitie had gewonnen. Onder leiding van de nieuwe trainer Van den Brom won Genk de afgelopen weken op overtuigende wijze van Moeskroen (4-1), Cercle Brugge (1-5) en Antwerp (4-2). De 54-jarige Van den Brom keerde vrijdag terug in het stadion waar hij zelf tussen 2012 en begin 2014 werkte. De oud-trainer van onder andere AZ Alkmaar en FC Utrecht veroverde in 2013 met Anderlecht de Belgische titel, maar werd het seizoen daarop ontslagen.
Genk gaat met 31 punten uit zestien wedstrijden nog wel aan kop in België, maar Club Brugge (30 punten) kan de eerste plaats zondag overnemen als het wint bij Antwerp. Anderlecht klom naar de vierde plaats met 26 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
13 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
22 uur geleden