Eerste nederlaag Van den Brom met Genk
BRUSSEL (ANP) - John van den Brom heeft zijn eerste nederlaag moeten incasseren als trainer van Racing Genk. De ploeg van Van den Brom verloor in Brussel met 1-0 van Anderlecht. De Duitse spits Lukas Nmecha maakte het enige doelpunt in het Lotto Park.
Anderlecht, met Michel Vlap als vroege invaller, maakte een einde aan de zegereeks van Racing Genk dat de voorgaande zeven wedstrijden in de Belgische voetbalcompetitie had gewonnen. Onder leiding van de nieuwe trainer Van den Brom won Genk de afgelopen weken op overtuigende wijze van Moeskroen (4-1), Cercle Brugge (1-5) en Antwerp (4-2). De 54-jarige Van den Brom keerde vrijdag terug in het stadion waar hij zelf tussen 2012 en begin 2014 werkte. De oud-trainer van onder andere AZ Alkmaar en FC Utrecht veroverde in 2013 met Anderlecht de Belgische titel, maar werd het seizoen daarop ontslagen.
Genk gaat met 31 punten uit zestien wedstrijden nog wel aan kop in België, maar Club Brugge (30 punten) kan de eerste plaats zondag overnemen als het wint bij Antwerp. Anderlecht klom naar de vierde plaats met 26 punten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong is terug bij het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft de middenvelder van FC Barcelona opgeroepen voor de laatste interlands in de groepsfase van de Nations League tegen Griekenland en Duitsland.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jobe Bellingham is voor het eerst opgenomen in de selectie van de nationale voetbalploeg van Engeland. Bondscoach Thomas Tuchel heeft het 21-jarige broertje van vedette Jude van Real Madrid uitgenodigd voor de komende duels met Kroatië en Spanje in de Nations League.
47 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/RTR) - Trainer Vincent Kompany van FC Bayern München is goed op weg naar een volledig herstel, maar een datum voor zijn terugkeer is nog niet bekend. Dat zei zijn assistent Aaron Danks in een persconferentie in aanloop naar de uitwedstrijd in de Bundesliga tegen Mainz.
57 minuten geledenSINT-TRUIDEN (ANP) - De Belgische voetbalclub STVV uit Sint-Truiden heeft Jonas De Roeck als de nieuwe hoofdtrainer aangesteld. Hij is de opvolger van de eerder deze week ontslagen Frédéric De Meyer. De Roeck neemt per direct de trainingen over van assistent Sepp De Roover, die donderdag op de bank zat bij de 1-1 van STVV tegen het Noorse SK Brann.
1 uur geledenLISSABON (ANP/DPA) - Bondscoach Jorge Jesus van Portugal betreurt het dat Cristiano Ronaldo niet meer voor het nationale elftal zal uitkomen. "Het is zijn beslissing en ik moet dat accepteren, maar ik had hem graag erbij gehouden. Ik heb hem ook gevraagd beschikbaar te blijven, maar er is geen weg meer terug", vertelde Jesus op de Portugese zender Canal 11.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
11 uur geleden