Eerste nederlaag tennisster Sabalenka in 2023
DUBAI (ANP) - Aryna Sabalenka heeft na dertien overwinningen haar eerste nederlaag van het jaar geleden. De Belarussische tennisster verloor in de kwartfinales van het toernooi van Dubai van Barbora Krejcikova. De Tsjechische won in drie sets: 0-6 7-6 (2) 6-1. Sabalenka was het jaar begonnen met winst in het toernooi van Adelaide, gevolgd door het behalen van de grandslamtitel op de Australian Open.
Tegen Krejcikova leidde de nummer 2 van de wereld nog met 6-0 en 3-1 voordat de partij volledig kantelde in het voordeel van de Tsjechische, die het in de halve finales gaat opnemen tegen de Amerikaanse Jessica Pegula.
De 24-jarige Sabalenka vliegt nu naar haar woonplaats Miami en hoopt op het toernooi van Indian Wells weer een nieuwe zegereeks in te zetten. "Misschien krijg ik net wat minder aandacht nu. Het geeft niet, Barbora verdiende de overwinning vandaag. Ik ga gewoon weer hard werken en hopen op een beter resultaat in Indian Wells."
De Poolse Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld, zit nog wel in het toernooi. "lk hoop haar een andere keer te treffen in een finale", zei Sabalenka, voor wie haar toernooiwinst op de Australian Open haar eerste grandslamtitel betekende.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
12 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
13 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
14 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
15 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
15 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
20 uur geleden