Eerste nederlaag ooit voor darter Van Gerwen op Masters
MILTON KEYNES (ANP) - Darter Michael van Gerwen is verrassend snel uitgeschakeld op de Masters in Milton Keynes. De aanvoerder van de wereldranglijst, die de Masters al vijf keer won en ook zijn titel verdedigde, ging in de eerste ronde onderuit tegen Welshman Jonny Clayton met 10-6. Het was zelfs zijn eerste nederlaag ooit in het prestigieuze toernooi.
De Brabander werd een dag eerder nog gekozen tot beste darter van het jaar, ook al verloor hij op nieuwjaarsdag de finale van het WK van de Schot Peter Wright. 'Mighty Mike' schreef vorig jaar echter veertien toernooien op zijn naam.
Het breekpunt in de partij tegen Clayton lag in de dertiende leg, toen Van Gerwen drie pijlen voor de dubbel miste en Clayton vervolgens met 92 uit gooide. De Welshman kwam daarmee 8-5 voor en maakte er zelfs 9-5 van. Van Gerwen stribbelde nog even tegen en kwam nog tot 9-6, maar Clayton velde in de volgende leg het vonnis.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
2 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
6 uur geledenEUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden