Eerste nederlaag AS Roma door fouten Karsdorp en Rui Patrício
UDINE (ANP) - AS Roma heeft nagelaten de koppositie in de Serie A in handen te nemen. De winnaar van de Conference League van vorig seizoen leed op de vijfde speeldag, bij Udinese, de eerste nederlaag. Het werd liefst 4-0.
Rick Karsdorp stond met een fout in de beginfase aan de basis van de nederlaag. De Nederlandse verdediger wilde de bal in de 5e minuut na een hoge voorzet met zijn borst terugspelen op doelman Rui Patrício. Karsdorp had niet door dat aanvaller Iyenoma Udogie in zijn rug stond en doorliep richting het doel. Udogie kon de bal in het doel schieten nog voordat Rui Patrício erbij kon: 1-0.
AS Roma was zelf een paar keer gevaarlijk via Paulo Dybala. De Argentijnse spelmaker had geen geluk in de afronding.
Verrassen
Trainer José Mourinho haalde Karsdorp tijdens de rust naar de kant en verving hem door aanvaller Andrea Belotti. Het gewenste effect leverde dat niet op. Udinese verdubbelde de voorsprong in de 56e minuut en opnieuw was dat te danken aan een fout van een speler van AS Roma, de doelman in dit geval. Rui Patrício liet zich verrassen door een schot van de Duitser Lazar Samardzic (2-0). Via de Argentijnse aanvoerder Roberto Pereyra werd het een kwartier voor tijd 3-0 en de Sloveense invaller Sandi Lovric maakte de avond met een vierde doelpunt nog pijnlijker voor Roma.
AS Roma staat na vijf wedstrijden op de vijfde plek met 10 punten. Koplopers Napoli en AC Milan hebben 11 punten.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden