Eerste nederlaag AS Roma door fouten Karsdorp en Rui Patrício
UDINE (ANP) - AS Roma heeft nagelaten de koppositie in de Serie A in handen te nemen. De winnaar van de Conference League van vorig seizoen leed op de vijfde speeldag, bij Udinese, de eerste nederlaag. Het werd liefst 4-0.
Rick Karsdorp stond met een fout in de beginfase aan de basis van de nederlaag. De Nederlandse verdediger wilde de bal in de 5e minuut na een hoge voorzet met zijn borst terugspelen op doelman Rui Patrício. Karsdorp had niet door dat aanvaller Iyenoma Udogie in zijn rug stond en doorliep richting het doel. Udogie kon de bal in het doel schieten nog voordat Rui Patrício erbij kon: 1-0.
AS Roma was zelf een paar keer gevaarlijk via Paulo Dybala. De Argentijnse spelmaker had geen geluk in de afronding.
Verrassen
Trainer José Mourinho haalde Karsdorp tijdens de rust naar de kant en verving hem door aanvaller Andrea Belotti. Het gewenste effect leverde dat niet op. Udinese verdubbelde de voorsprong in de 56e minuut en opnieuw was dat te danken aan een fout van een speler van AS Roma, de doelman in dit geval. Rui Patrício liet zich verrassen door een schot van de Duitser Lazar Samardzic (2-0). Via de Argentijnse aanvoerder Roberto Pereyra werd het een kwartier voor tijd 3-0 en de Sloveense invaller Sandi Lovric maakte de avond met een vierde doelpunt nog pijnlijker voor Roma.
AS Roma staat na vijf wedstrijden op de vijfde plek met 10 punten. Koplopers Napoli en AC Milan hebben 11 punten.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
41 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
58 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
16 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
18 uur geleden