Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste nederlaag Amerikaanse zwemster Ledecky op Spelen

Eerste nederlaag Amerikaanse zwemster Ledecky op Spelen

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse zwemster Katie Ledecky heeft haar eerste nederlaag moeten incasseren op de Olympische Spelen. De 24-jarige Amerikaanse werd in de finale van de 400 meter vrije slag geklopt door de 20-jarige Ariarne Titmus uit Australië. Ledecky had haar vier vorige individuele finales op de Spelen allemaal gewonnen.

Op de Spelen van Londen 2012 pakte Ledecky als 15-jarige het goud op de 800 vrij. Vier jaar later in Rio de Janeiro werd ze olympisch kampioene op de 200, 400 en 800 vrij. Ledecky pakte toen ook goud met de estafetteploeg op de 4x200 vrij.

De Amerikaanse leek in het Tokyo Aquatics Centre op weg naar haar zesde olympische titel, maar op de laatste 100 meter werd ze voorbij gezwommen door Titmus. "Ik heb Katie bedankt, zonder haar had ik hier niet gestaan", zei de Australische. "Zij is de standaard. Ik probeerde in deze race zo lang mogelijk bij haar te blijven. Ik kan niet geloven dat het gelukt is."

Meer uit Sport

Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

36 minuten geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

37 minuten geleden
Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

1 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

2 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

3 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

3 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

4 uur geleden