Eerste NBA-speler die corona kreeg scoort direct bij herstart
ORLANDO (ANP) - Rudy Gobert, wiens positieve coronatest in maart zorgde voor het stilleggen van de Amerikaanse basketbalcompetitie, scoorde donderdag (lokale tijd) bij de herstart van de NBA de eerste twee punten van de wedstrijd, voor zijn team Utah Jazz. De Fransman opende de score met zijn eerste schotpoging tegen de New Orleans Pelicans.
Alle spelers knielden voorafgaand aan de wedstrijd bij het spelen van het Amerikaanse volkslied. Ook droegen spelers zwarte T-shirts met daarop de slogan Black Lives Matter. "Ik respecteer het gemeenschappelijke, vreedzame protest van onze teams voor sociale rechtvaardigheid en zal de al lang bestaande regel dat je staat tijdens het volkslied niet afdwingen", zei NBA-baas Adam Silver.
Utah Jazz won de ontmoeting met de New Orleans Pelicans, het werd 106-104. Ook wordt het duel tussen de stadgenoten Los Angeles Lakers en LA Clippers gespeeld.
De NBA maakt na een onderbreking van bijna vijf maanden het seizoen af met een kleiner deelnemersveld en heeft alle deelnemende teams ingekwartierd op het terrein van Disney World in Orlando, Florida. Van de 30 teams doen er 22 mee aan het restant van het seizoen. Ze spelen eerst nog een aantal wedstrijden uit de reguliere competitie, waarna de play-offs van start gaan.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
13 uur geleden