Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Eerste missie is geslaagd' voor boksster Fontijn

'Eerste missie is geslaagd' voor boksster Fontijn

TOKIO (ANP) - Door zich te verzekeren van een olympische medaille is "de eerste missie geslaagd" voor boksster Nouchka Fontijn. Pas eind volgende week weet de 33-jarige Fontijn of het goud, zilver of brons wordt.

"De eerste missie was nog een olympische medaille mee naar huis te nemen en die missie is geslaagd", zei Fontijn na haar overwinning op de Canadese Tammara Thibeault.

"Ik heb van de week een hoop sporters gezien die ook gaan stoppen en die ik in de eerste ronde uitgeschakeld zag worden en met een onvoldaan gevoel naar huis zag gaan. Ik gunde dit mezelf en mijn team wel. Kom je thuis zonder medaille, dan is je missie mislukt. Dat is heel duidelijk."

Verlanglijstje

Volgens Fontijn was het bereiken van de halve finales "wel een felicitatie waard". "Deze medaille stond heel hoog op mijn verlanglijstje. Of de missie nu volledig geslaagd is, hangt af hoe de halve finale verloopt."

In de wedstrijd in de kwartfinale tegen Thibeault moest Fontijn net als in haar openingswedstrijd terugkomen van een achterstand. "Ik ben blij met mijn prestaties. Het gaat nog niet vlekkeloos. De ene dag gaat het beter dan de andere dag. Het is voor mij ook vaak een verrassing."

Stoppen

Fontijn pakte vijf jaar geleden in Rio de Janeiro een zilveren plak. Het zijn voor haar de laatste Spelen. Wanneer ze precies stopt, laat ze nog in het midden. "Het kan weleens mijn allerlaatste training zijn, denk ik bij elke training die ik doe. Maar dat moet je wegstoppen, want je moet met de wedstrijden bezig zijn. Eerst ga ik even helemaal niks doen en hier 48 uur van genieten."

Fontijn komt volgende week vrijdag weer in actie. Ze treft dan de Britse Lauren Price, die als eerste geplaatst is.

Meer uit Sport

Teambaas Jumbo-Visma: respect voor Roglic

SAN LUCA (ANP) - Teambaas Richard Plugge van wielerploeg Jumbo-Visma zag zijn renner Primoz Roglic de Ronde van Emilia winnen. Dat deed de 33-jarige Sloveen op de dag dat hij bevestigde het Nederlandse team te verlaten, mogelijk vanwege vergevorderde plannen voor een fusie met de Belgische ploeg Soudal Quick-Step. "Primoz zal voor altijd in mijn hart blijven als onze koning. We zijn hem erg dankbaar voor de weg naar boven die we samen hebben ingezet", reageerde Plugge.

9 uur geleden
Europese golfers houden ruime voorsprong na tweede dag Ryder Cup

ROME (ANP) - De Europese golfers staan na de tweede dag van de 44e editie van de Ryder Cup nog steeds ruim aan de leiding. Net als na de eerste dag heeft Team Europa 5 punten voorsprong op de Verenigde Staten: 10,5 tegen 5,5. Zondag volgen de singles.

9 uur geleden
Olympisch- en wereldkampioen meerkamp Hashimoto mist WK-finale

ANTWERPEN (ANP) - Turner Daiki Hashimoto uit Japan kan zijn wereldtitel in de meerkamp niet verdedigen bij de WK in Antwerpen. De regerend olympisch- en wereldkampioen in de meerkamp kwam in de kwalificaties tot een totaal van 85,432 punten en staat daarmee voorlopig derde in het klassement na twee subdivisies. In het klassement moet hij zijn landgenoten Kenta Chiba (85,799) en Kazuma Kaya (85,598) voor zich dulden. Er gaan maximaal twee turners per land naar de finale.

14 uur geleden
Roglic bevestigt vertrek bij Jumbo-Visma

BOLOGNA (ANP) - Primoz Roglic heeft voorafgaand aan de Ronde van Emilia bevestigd dat hij de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma gaat verlaten. Eerder deze week ging al het gerucht dat de Sloveense renner, die nog een doorlopend contract heeft, bezig is aan zijn laatste seizoen in Nederlandse dienst.

16 uur geleden
Britse turners brengen WK in Antwerpen op gang

ANTWERPEN (ANP) - De Britse turners hebben de WK in Antwerpen op gang gebracht. Olympisch voltigekampioen Max Whitlock en zijn teamgenoten Jake Jarman, James Hall, Courtney Tulloch en Harry Hepworth turnden naar 254,193 punten en gaan daarmee aan de leiding na de eerste subdivisie. In totaal zijn er, verdeeld over zaterdag en zondag, zes subdivisies bij de mannen.

16 uur geleden
Lefevere verwacht snel opheldering over fusieplannen Jumbo-Visma

BRUSSEL (ANP) - Patrick Lefevere, de baas van wielerploeg Soudal Quick-Step, heeft zaterdag in zijn column in de krant Het Nieuwsblad de gesprekken over een mogelijke fusie met Jumbo-Visma bevestigd. Lefevere verwacht volgende week meer duidelijkheid.

17 uur geleden
Tennisster Jabeur maakt favorietenrol waar in Ningbo

NINGBO (ANP) - Tennisster Ons Jabeur heeft haar favorietenrol waargemaakt op het WTA-toernooi in het Chinese Ningbo. De Tunesische, als eerste geplaatst, liet in de finale de Russin Diana Sjnaider met 6-2 6-1 kansloos.

18 uur geleden