'Eerste missie is geslaagd' voor boksster Fontijn
TOKIO (ANP) - Door zich te verzekeren van een olympische medaille is "de eerste missie geslaagd" voor boksster Nouchka Fontijn. Pas eind volgende week weet de 33-jarige Fontijn of het goud, zilver of brons wordt.
"De eerste missie was nog een olympische medaille mee naar huis te nemen en die missie is geslaagd", zei Fontijn na haar overwinning op de Canadese Tammara Thibeault.
"Ik heb van de week een hoop sporters gezien die ook gaan stoppen en die ik in de eerste ronde uitgeschakeld zag worden en met een onvoldaan gevoel naar huis zag gaan. Ik gunde dit mezelf en mijn team wel. Kom je thuis zonder medaille, dan is je missie mislukt. Dat is heel duidelijk."
Verlanglijstje
Volgens Fontijn was het bereiken van de halve finales "wel een felicitatie waard". "Deze medaille stond heel hoog op mijn verlanglijstje. Of de missie nu volledig geslaagd is, hangt af hoe de halve finale verloopt."
In de wedstrijd in de kwartfinale tegen Thibeault moest Fontijn net als in haar openingswedstrijd terugkomen van een achterstand. "Ik ben blij met mijn prestaties. Het gaat nog niet vlekkeloos. De ene dag gaat het beter dan de andere dag. Het is voor mij ook vaak een verrassing."
Stoppen
Fontijn pakte vijf jaar geleden in Rio de Janeiro een zilveren plak. Het zijn voor haar de laatste Spelen. Wanneer ze precies stopt, laat ze nog in het midden. "Het kan weleens mijn allerlaatste training zijn, denk ik bij elke training die ik doe. Maar dat moet je wegstoppen, want je moet met de wedstrijden bezig zijn. Eerst ga ik even helemaal niks doen en hier 48 uur van genieten."
Fontijn komt volgende week vrijdag weer in actie. Ze treft dan de Britse Lauren Price, die als eerste geplaatst is.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
4 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
5 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
12 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden