Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Eerste missie is geslaagd' voor boksster Fontijn

'Eerste missie is geslaagd' voor boksster Fontijn

TOKIO (ANP) - Door zich te verzekeren van een olympische medaille is "de eerste missie geslaagd" voor boksster Nouchka Fontijn. Pas eind volgende week weet de 33-jarige Fontijn of het goud, zilver of brons wordt.

"De eerste missie was nog een olympische medaille mee naar huis te nemen en die missie is geslaagd", zei Fontijn na haar overwinning op de Canadese Tammara Thibeault.

"Ik heb van de week een hoop sporters gezien die ook gaan stoppen en die ik in de eerste ronde uitgeschakeld zag worden en met een onvoldaan gevoel naar huis zag gaan. Ik gunde dit mezelf en mijn team wel. Kom je thuis zonder medaille, dan is je missie mislukt. Dat is heel duidelijk."

Verlanglijstje

Volgens Fontijn was het bereiken van de halve finales "wel een felicitatie waard". "Deze medaille stond heel hoog op mijn verlanglijstje. Of de missie nu volledig geslaagd is, hangt af hoe de halve finale verloopt."

In de wedstrijd in de kwartfinale tegen Thibeault moest Fontijn net als in haar openingswedstrijd terugkomen van een achterstand. "Ik ben blij met mijn prestaties. Het gaat nog niet vlekkeloos. De ene dag gaat het beter dan de andere dag. Het is voor mij ook vaak een verrassing."

Stoppen

Fontijn pakte vijf jaar geleden in Rio de Janeiro een zilveren plak. Het zijn voor haar de laatste Spelen. Wanneer ze precies stopt, laat ze nog in het midden. "Het kan weleens mijn allerlaatste training zijn, denk ik bij elke training die ik doe. Maar dat moet je wegstoppen, want je moet met de wedstrijden bezig zijn. Eerst ga ik even helemaal niks doen en hier 48 uur van genieten."

Fontijn komt volgende week vrijdag weer in actie. Ze treft dan de Britse Lauren Price, die als eerste geplaatst is.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

3 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

7 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

7 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

9 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

13 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

13 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

13 uur geleden