Eerste mensen met langdurige covidklachten in expertisecentra
UTRECHT (ANP) - Bij de drie pas geopende post-covid-expertisecentra, het Maastricht UMC+, Amsterdam UMC en Erasmus MC in Rotterdam, zijn inmiddels de eerste mensen met langdurige covidklachten binnengedruppeld. De verwachting is dat het volgende week druk wordt, aldus een woordvoerder.
Mensen die kampen met klachten, kunnen zich sinds 1 november via hun huisarts aanmelden voor onderzoek in een van de centra. Meer dan 7000 mensen hebben dat inmiddels gedaan. Ze zullen lang niet allemaal meteen terechtkunnen. De verwachting is dat er tot februari hooguit duizend mensen kunnen worden gezien.
De expertisecentra hanteren bepaalde behandelplannen, met name voor symptoombestrijding, maar zijn ook bedoeld om centraal kennis en ervaring op te doen om deze zo snel mogelijk te delen met andere zorgverleners. Die kunnen dan hopelijk ook snel patiënten helpen. Een en ander gebeurt in samenwerking met het al bestaande Post-COVID Netwerk Nederland (PCNN). Op den duur moeten alle universitaire medische centra een expertisecentrum openen.
Symptomen van langdurige covid zijn onder meer vermoeidheid, benauwdheid, geheugen- en concentratieproblemen, spierpijn en hartkloppingen. Om naar een expertisecentrum te kunnen, moeten belangstellenden minstens een jaar klachten hebben die wijzen op een coronabesmetting. Daarnaast moeten ze zich flink minder fit voelen en, als het even kan, al een poging hebben gedaan om op te knappen door bijvoorbeeld fysio- of ergotherapie.
Meer uit Gezond
LEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het ging in de aanloop naar carnaval 2020 niet over corona. Dat zei Jack Mikkers, sinds 2017 burgemeester van Den Bosch, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Tijdens de voorbereidingen van het volksfeest was een aankomende storm volgens hem "meer een zorgpunt dan corona".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het begin van de coronaperiode werd de urgentie van het virus uiteenlopend ingeschat door verschillende regio's in het land. Dat zei microbioloog en destijds OMT-lid Jan Kluytmans maandag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenUTRECHT/AMERSFOORT (ANP) - Bij loopevenementen van de marathons van Utrecht en Amersfoort zijn zondag meerdere mensen onwel geworden door de hitte. Dat bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio na berichtgeving door het AD. Volgens de woordvoerder hebben bij beide evenementen ook reanimaties plaatsgevonden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen in de langdurige zorg worden uitgesteld tot na 2027, meldt een woordvoerder van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg). Door binnen het ministerie te schuiven met geld worden in dat jaar bezuinigingen van 170 miljoen euro ongedaan gemaakt. Dat neemt niet weg dat uiteindelijk jaarlijks 1 miljard euro gaat worden bezuinigd op de langdurige zorg.
5 dagen geleden