Eerste mens krijgt hart van genetisch gewijzigd varken
NEW YORK (ANP) - Bij een mens is een hart getransplanteerd van een genetisch aangepast varken. De eerste succesvolle harttransplantatie van een genetisch gemodificeerd varken was op 7 januari in de Amerikaanse stad Baltimore, meldt The New York Times.
De krant spreekt over een medische primeur die hoop biedt voor honderdduizenden patiënten met falende organen. De doorbraak kan leiden tot voorraden dierlijke organen voor transplantatie bij menselijke patiënten.
De ontvanger in Baltimore (Maryland) is een 57-jarige man die een levensbedreigende hartaandoening had. Chirurgen waren acht uur bezig met het overzetten van het varkenshart. Volgens hen maakt de patiënt, David Bennett uit Maryland, het goed. "Het werkt en het ziet er normaal uit. We zijn opgewonden, maar we weten niet wat morgen ons zal brengen. Dit is nog nooit eerder gedaan", aldus Bartley Griffith, die de operatie uitvoerde.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.
3 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
10 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
11 uur geleden