Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste matige vorst van deze winter gemeten

Eerste matige vorst van deze winter gemeten

MAASTRICHT (ANP) - Na het zachte weer van de laatste tijd, begint het nu toch echt een klein beetje winter te worden. In de nacht van maandag op dinsdag heeft het voor het eerst dit seizoen op een officieel meetpunt matig gevroren. In Maastricht werd het -5,4 graden, meldt Weeronline.

De laatste keer dat het in ons land officieel matig vroor was alweer een tijdje geleden. Op 31 januari 2019 vroor het in het zuidoosten en in het uiterste noordoosten van het land matig. In Nieuw Beerta (Oost-Groningen) werd het toen -9,0 graden. Op 24 november 2018 kwam het die winter voor het eerst tot lokale matige vorst. In Leeuwarden daalde de temperatuur toen naar -5,6 graden.

Het is later dan gebruikelijk dat de temperatuur onder de -5 graden zakt. Normaal vriest het eind november of begin december voor het eerst al matig.

Meer uit Binnenland

Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

2 uur geleden
Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

2 uur geleden
Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

10 uur geleden
Stichting Anne Frank niet eens met Holocaust-vergelijking in VS

AMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.

12 uur geleden
Meeste ouders eens met helmplicht e-bike, jongeren veel minder

DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.

13 uur geleden
Kwart miljoen euro in Groningse subsidiepot wolfwerende rasters

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.

13 uur geleden
Natuur & Milieu blij met 'wijs besluit' Kamer over A27

DEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.

13 uur geleden