Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste matige vorst van deze winter gemeten

Eerste matige vorst van deze winter gemeten

MAASTRICHT (ANP) - Na het zachte weer van de laatste tijd, begint het nu toch echt een klein beetje winter te worden. In de nacht van maandag op dinsdag heeft het voor het eerst dit seizoen op een officieel meetpunt matig gevroren. In Maastricht werd het -5,4 graden, meldt Weeronline.

De laatste keer dat het in ons land officieel matig vroor was alweer een tijdje geleden. Op 31 januari 2019 vroor het in het zuidoosten en in het uiterste noordoosten van het land matig. In Nieuw Beerta (Oost-Groningen) werd het toen -9,0 graden. Op 24 november 2018 kwam het die winter voor het eerst tot lokale matige vorst. In Leeuwarden daalde de temperatuur toen naar -5,6 graden.

Het is later dan gebruikelijk dat de temperatuur onder de -5 graden zakt. Normaal vriest het eind november of begin december voor het eerst al matig.

Meer uit Binnenland

Almelo: vier autobranden in half uur, politie stuurt bericht uit

ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.

5 uur geleden
Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

9 uur geleden
34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

12 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

13 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

13 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

15 uur geleden
Klaver: kabinet beweegt van ons weg, discussie gaat naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zegt dat het kabinet van hem en Volt-leider Laurens Dassen afbeweegt. "De politieke wil om met ons samen te werken, is er niet", zei hij na een overleg op zaterdag in het Catshuis. Klaver vreest dat het belastingplan nu zonder meerderheid woensdag in de Tweede Kamer wordt behandeld.

15 uur geleden