Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste matige vorst in De Bilt, later dan gebruikelijk

Eerste matige vorst in De Bilt, later dan gebruikelijk

DE BILT (ANP) - Later dan gebruikelijk is voor het eerst dit winterseizoen sprake van matige vorst. In De Bilt gaf het kwik in de nacht van zaterdag op zondag -5,2 graden aan, meldt weerbureau Weeronline. Gemiddeld genomen komt de eerste matige vorst al op 22 december voor op het KNMI-hoofdstation. De laatste keer dateert van 18 januari vorig jaar, toen het in De Bilt -6,6 graden werd.

Op andere plekken in het land werd het afgelopen nacht nog kouder, aldus het weerbureau. Zo werd in Woensdrecht, met -6,4 graden, de laagste minimumtemperatuur gemeten. De eerste lokale matige vorst kwam op 11 januari voor, in Eelde met -6,0 graden.

Anders dan de laatste jaren liet zowel de eerste officiële matige vorst als die op lokaal niveau iets langer op zich wachten. Zo duurde het in het vorige winterseizoen tot 9 januari voor de eerste matige vorst en in respectievelijk 2022-2023 en 2021-2022 tot 19 november en 21 december voor het in De Bilt officieel vroor. In 2020-2021 kwam er op 21 januari een einde aan 740 dagen zonder matige vorst in De Bilt. De laatste keer dat daar sprake van was, dateerde van 21 januari 2019.

Ook het aantal vorstdagen blijft onder het gemiddelde van tien per winterhalfjaar. Het record in deze eeuw staat vooralsnog op 21 matige vorstdagen. Dat aantal werd in 2003 en 2010 gehaald. In de winter van 1962-1963 deden zich met 59 de meeste vorstdagen voor, in 1947 waren dit er 53 en in 1940 kwamen er 49 dagen met matige vorst voor.

Meer uit Binnenland

Kabinet: bezuiniging SZW van tafel, oplossing box 3 in 2028

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.

9 uur geleden
Kamer wil dat kabinet aangifteproces na seksueel geweld verbetert

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.

11 uur geleden
Vakbonden schorten acties om sociale zekerheid op

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.

11 uur geleden
RIVM: PFAS in bloed Nederlanders gedaald

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.

11 uur geleden
Temperatuur stijgt boven 28 graden, record uit 1934 verbroken

HOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.

12 uur geleden
Verdachte ShinyHunters ook verdacht van geven 2 moordopdrachten

DRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".

12 uur geleden
Mensen kunnen vanaf januari aanvraag doen bij Noodfonds Energie

DEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.

12 uur geleden