Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste matige vorst in De Bilt, later dan gebruikelijk

Eerste matige vorst in De Bilt, later dan gebruikelijk

DE BILT (ANP) - Later dan gebruikelijk is voor het eerst dit winterseizoen sprake van matige vorst. In De Bilt gaf het kwik in de nacht van zaterdag op zondag -5,2 graden aan, meldt weerbureau Weeronline. Gemiddeld genomen komt de eerste matige vorst al op 22 december voor op het KNMI-hoofdstation. De laatste keer dateert van 18 januari vorig jaar, toen het in De Bilt -6,6 graden werd.

Op andere plekken in het land werd het afgelopen nacht nog kouder, aldus het weerbureau. Zo werd in Woensdrecht, met -6,4 graden, de laagste minimumtemperatuur gemeten. De eerste lokale matige vorst kwam op 11 januari voor, in Eelde met -6,0 graden.

Anders dan de laatste jaren liet zowel de eerste officiële matige vorst als die op lokaal niveau iets langer op zich wachten. Zo duurde het in het vorige winterseizoen tot 9 januari voor de eerste matige vorst en in respectievelijk 2022-2023 en 2021-2022 tot 19 november en 21 december voor het in De Bilt officieel vroor. In 2020-2021 kwam er op 21 januari een einde aan 740 dagen zonder matige vorst in De Bilt. De laatste keer dat daar sprake van was, dateerde van 21 januari 2019.

Ook het aantal vorstdagen blijft onder het gemiddelde van tien per winterhalfjaar. Het record in deze eeuw staat vooralsnog op 21 matige vorstdagen. Dat aantal werd in 2003 en 2010 gehaald. In de winter van 1962-1963 deden zich met 59 de meeste vorstdagen voor, in 1947 waren dit er 53 en in 1940 kwamen er 49 dagen met matige vorst voor.

Meer uit Binnenland

Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

23 minuten geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

1 uur geleden
Top over fossiele afbouw komt eraan, verwachtingen lopen uiteen

DEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.

1 uur geleden
9 huisdieren dood gevonden in Bergentheim, mogelijk vergiftigd

BERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.

1 uur geleden
25-jarige man opgepakt op verdenking van voorbereiden aanslag

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.

2 uur geleden
LHV: Huisartsen met ChipSoft moeten melding doen bij AP

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.

2 uur geleden
OM eist tot 66 maanden cel in zaak kunstroof Assen

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 5,5 jaar cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.

2 uur geleden