Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste matige vorst in De Bilt, later dan gebruikelijk

Eerste matige vorst in De Bilt, later dan gebruikelijk

DE BILT (ANP) - Later dan gebruikelijk is voor het eerst dit winterseizoen sprake van matige vorst. In De Bilt gaf het kwik in de nacht van zaterdag op zondag -5,2 graden aan, meldt weerbureau Weeronline. Gemiddeld genomen komt de eerste matige vorst al op 22 december voor op het KNMI-hoofdstation. De laatste keer dateert van 18 januari vorig jaar, toen het in De Bilt -6,6 graden werd.

Op andere plekken in het land werd het afgelopen nacht nog kouder, aldus het weerbureau. Zo werd in Woensdrecht, met -6,4 graden, de laagste minimumtemperatuur gemeten. De eerste lokale matige vorst kwam op 11 januari voor, in Eelde met -6,0 graden.

Anders dan de laatste jaren liet zowel de eerste officiële matige vorst als die op lokaal niveau iets langer op zich wachten. Zo duurde het in het vorige winterseizoen tot 9 januari voor de eerste matige vorst en in respectievelijk 2022-2023 en 2021-2022 tot 19 november en 21 december voor het in De Bilt officieel vroor. In 2020-2021 kwam er op 21 januari een einde aan 740 dagen zonder matige vorst in De Bilt. De laatste keer dat daar sprake van was, dateerde van 21 januari 2019.

Ook het aantal vorstdagen blijft onder het gemiddelde van tien per winterhalfjaar. Het record in deze eeuw staat vooralsnog op 21 matige vorstdagen. Dat aantal werd in 2003 en 2010 gehaald. In de winter van 1962-1963 deden zich met 59 de meeste vorstdagen voor, in 1947 waren dit er 53 en in 1940 kwamen er 49 dagen met matige vorst voor.

Meer uit Binnenland

Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

2 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

8 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

9 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

9 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

10 uur geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

10 uur geleden