Eerste marathon op natuurijs zondagavond in Noordlaren
NOORDLAREN (ANP) - De eerste marathon op natuurijs van deze winter wordt zondagavond in Noordlaren gehouden. Dat is besloten nadat Willem Hut, competitieleider van de marathon van schaatsbond KNSB, het ijs op de piste van IJsvereniging De Hondsrug had goedgekeurd.
De vrouwen starten zondag om 19.00 uur voor een wedstrijd over 80 ronden, de mannen volgen om 20.00 uur en schaatsen 125 ronden. Vanwege de coronamaatregelen is er bij de wedstrijden geen publiek toegestaan. "Er ligt een prima ijsvloer, we gaan er vanavond een mooie wedstrijd van maken. Heerlijk dat het weer kan", zei Hut.
De afgelopen jaren ging het steeds tussen de ijsverenigingen uit Noordlaren en Haaksbergen om wie de eerste marathon op natuurijs mocht organiseren. De laatste twee edities, in februari 2018 en januari 2019, werden verreden in Haaksbergen. Simon Schouten en Rixt Meijer waren de laatste winnaars. In 2017 had Noordlaren voor het laatst de primeur.
De KNSB probeert in vorstperioden normaal gesproken een vierdaagse te organiseren, maar acht de kans dat dat nu lukt klein. Maandag zou de dooi al intreden. Op 1 januari is voor de marathonschaatsers al de nationale titelstrijd op kunstijs.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
15 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
18 uur geleden