
Eerste marathon op natuurijs woensdagavond in Friese Burgum
BURGUM (ANP) - De eerste marathon op Nederlands natuurijs wordt woensdagavond in het Friese dorp Burgum verreden. Willem Hut, de disciplinemanager marathonschaatsen van de KNSB, voerde woensdagochtend rond 09.00 uur een succesvolle ijsmeting uit.
Voor het organiseren van een marathon moet het ijs overal minimaal 3 centimeter dik zijn. In Haaksbergen (IJSCH), Noordlaren (De Hondsrug) en bij Schaatsvereniging Nieuw-Buinen is het afgelopen nacht niet gelukt om de ijsvloer op de gewenste dikte te krijgen.
"Over de hele baan was de dikte minimaal 3 centimeter en op sommige plekken rond de 4 centimeter", aldus een woordvoerder van de schaatsbond. "De komende uren gaan gebruikt worden om het ijs te prepareren en netter te maken."
Verwacht aantal toeschouwers
De KNSB verwacht zo'n 1000 tot 2000 toeschouwers in Burgum. "Het is de eerste keer dat hier een marathon wordt geschaatst, dus een aantal zaken is nog een beetje onduidelijk. Maar er is genoeg plek rondom de baan om tribunes op te bouwen."
De vrouwen gaan om 18.30 uur van start, de mannen beginnen om 19.30 uur. De vrouwen gaan zeventig ronden van 400 meter rijden, de mannen honderd ronden.
Deelnemers
Bij zowel de vrouwen als de mannen doen er zo'n 75 deelnemers mee, schaatsers uit de topdivisie worden vergezeld door zo'n 25 beloften.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
9 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
10 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
12 uur geleden