Eerste lokale zomerse dag dit jaar en tevens warmste 8 april
De BILT (ANP) - In Arcen in Limburg is de temperatuur woensdagmiddag gestegen naar 25,1 graden. Daarmee is dit de eerste lokale zomerse dag van dit jaar geworden. Daarnaast is ook het officiële datum-warmterecord verbroken, meldt Weeronline.
In de loop van de middag steeg de temperatuur in De Bilt naar 23,8 graden. Daarmee is het officieel de warmste 8 april ooit gemeten. Het vorige datum-warmterecord voor 8 april stond op 23,4 graden en stamt uit 2018. De temperatuur kan nog verder oplopen.
Voor een zomerse dag moet het ergens in Nederland 25 graden of warmer worden, wat dus in Arcen gebeurde. Op een officiële zomerse dag op het hoofdstation in De Bilt is het nog wachten. Gemiddeld dient de eerste lokale zomerse dag zich op 9 mei aan. Slechts drie keer eerder zijn zo vroeg in het jaar zomerse temperaturen van 25 graden of meer gemeten.
Donderdag en vrijdag wordt het iets minder warm, is de verwachting. Na een opleving zaterdag zakt vanaf Pasen de temperatuur weer. Eerste paasdag kan het bij buien landinwaarts onweren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
11 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
1 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje beëindigd. Die was zaterdagochtend vroeg uitgeroepen in het westen, midden en zuiden van het land wegens gladheid door sneeuwval en bevriezing. Wel geldt nog overal code geel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.
4 uur geleden