Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste lokale strenge vorst van de winter: -10,1 graden in Eelde

Eerste lokale strenge vorst van de winter: -10,1 graden in Eelde

HOUTEN (ANP) - In het Drentse Eelde zakte de temperatuur woensdagochtend voor het eerst deze winter tot onder de -10 graden. Het kwik daalde daar uiteindelijk tot -10,6 graden en op meetstation Twente naar -10,5 graden en daarmee is de eerste lokale strenge vorst van de winter een feit, meldt Weeronline.

Er is sprake van strenge vorst als het kwik onder de -10 graden daalt. De laatste keer dat dit in Nederland gebeurde, was op 14 februari 2021: in Heino in Overijssel werd het toen -12,3 graden. Normaal gesproken vriest het voor het eerst streng in januari. Daarmee valt deze lokale strenge vorst zo'n drie weken eerder dan gemiddeld. In De Bilt werd het woensdag -7,7 graden. Volgens Weeronline is het opvallend dat het ook op Vlieland met -7,8 graden vroor. Sinds het begin van de metingen in 1995 is het daar in december niet eerder zo koud geweest.

In de winter van 2020-2021 werd er in februari bijna een week lang ergens in het land strenge vorst gemeten. De winter van 1963 spant de kroon qua aantal strenge vorstdagen. In Eelde vroor het destijds 37 dagen onder de -10 graden. In De Bilt kwam het die winter tot een recordaantal van 23 strenge vorstdagen.

Meer uit Binnenland

Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

44 minuten geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

2 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

4 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

6 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

6 uur geleden
Uitslag in Doesburg iets veranderd na controle van stemmen

DOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.

7 uur geleden
Waarnemers Europa willen meer geld voor lokale partijen Nederland

STRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.

7 uur geleden