Eerste lokale strenge vorst van de winter: -10,1 graden in Eelde
HOUTEN (ANP) - In het Drentse Eelde zakte de temperatuur woensdagochtend voor het eerst deze winter tot onder de -10 graden. Het kwik daalde daar uiteindelijk tot -10,6 graden en op meetstation Twente naar -10,5 graden en daarmee is de eerste lokale strenge vorst van de winter een feit, meldt Weeronline.
Er is sprake van strenge vorst als het kwik onder de -10 graden daalt. De laatste keer dat dit in Nederland gebeurde, was op 14 februari 2021: in Heino in Overijssel werd het toen -12,3 graden. Normaal gesproken vriest het voor het eerst streng in januari. Daarmee valt deze lokale strenge vorst zo'n drie weken eerder dan gemiddeld. In De Bilt werd het woensdag -7,7 graden. Volgens Weeronline is het opvallend dat het ook op Vlieland met -7,8 graden vroor. Sinds het begin van de metingen in 1995 is het daar in december niet eerder zo koud geweest.
In de winter van 2020-2021 werd er in februari bijna een week lang ergens in het land strenge vorst gemeten. De winter van 1963 spant de kroon qua aantal strenge vorstdagen. In Eelde vroor het destijds 37 dagen onder de -10 graden. In De Bilt kwam het die winter tot een recordaantal van 23 strenge vorstdagen.
Meer uit Binnenland
DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.
41 minuten geledenKLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
8 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
12 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
14 uur geleden